Jak na rozpočet a cash flow

2.4.2024 9:00 - 2.4.2024 12:00

Rozpočet máte, účetnictví máte, účtenky sbíráte a proplácíte. Stále vám ale chybí průběžné informace, jak si školka finančně vede v průběhu roku a hospodářský výsledek je pro vás překvapením? Nemusí to tak být!

Pojďme spolu provázat rozpočet a toky peněz v jednom souboru a budete mít jasno. Budeme pracovat v tabulce, kterou znáte z webináře Rozpočet lesní školky a pracovněprávní souvislosti a dalších webinářů lektorky Pavly Štindlové. 

Probereme:

  • Jak má vypadat základní tabulka, abychom v ní dokázali správně plánovat, číst z ní v průběhu roku a vyhodnocovat informace pro tvorbu rozpočtu na příští rok. 
  • Proč vést cashflow tj. přehled o příjmech a výdajích a jak na to. 
  • Jak a proč provázat rozpočet a cashflow. 

Půjdeme na to prakticky. Webinář vám poskytne možnost soubor v Google Sheet (nebo MS Excel), ve kterém budeme pracovat, upravit přímo pro potřeby vaší školky. Nejpozději od nového školního roku, na který teď tvoříte rozpočty, můžete mít jasno jako nikdy předtím. 

O lektorce:
Ing. Pavla Štindlová
vystudovala Provozně-ekonomickou fakultu ČZU v Praze. V prostředí lesních školek se pohybuje od roku 2012, kdy se ujala prvního úkolu pro ALMŠ. O tři roky později začala působit jako ekonomka pro lesní klub, dnes již lesní mateřskou školu Hvězdy v lese, dnes má pod křídly tři lesní školky. Dalším poskytuje konzultace a mentoring v ekonomické a pracovněprávní oblasti, zajímá se také o problematiku stanov spolků a jejich funkčního nastavení pro provoz lesních školek. V ALMŠ má jako ředitelka na starosti zejména finanční a projektové řízení. V roce 2022 absolvovala facilitační výcvik. Je předsedkyní dozorčí rady ústavu Partnerství pro vzdělávání 2030+. Práci u počítače nejraději kompenzuje prací na zahradě, za doprovodu hudby a s šálkem dobré kávy po ruce.

Pro koho: pro koordinátorky LK a ředitelky LMŠ, pro všechny, kteří finančně řídí organizaci

Termín konání: úterý 2. 4. 2024 od 9:00 do 12:00

Kde a jak: Setkání se bude konat online. Přihlášení účastníci dostanou před konáním webináře odkaz na online ZOOM konferenční skupinu. Je nezbytné zajistit si pouze dobré internetové připojení, stáhnutí ZOOMu se taky může hodit. 

Záznam webináře: Většina webinářů ve školním roce 2023/2024 je nahrávána. Zda bude záznam webináře k dispozici bude v případě tohoto webináře rozhodnuto až po jeho konání s ohledem na citlivost dotazů položených účastníky. Záznam webináře bývá účastníkům k dispozici na našem webu po dobu dvou měsíců od termínu konání webináře. Link na záznam webináře zasíláme nejpozději do pěti pracovních dnů od živého vysílání na email všem přihlášeným, kteří uhradili poplatek za webinář. Záznamy vybraných webinářů je možné zakoupit i zpětně, více informací zde.

Cena: 1 190 Kč pro nečleny ALMŠ, členové Tarifu 3 a 2 mají slevu 20 %, členové Tarifu 1 mají slevu 10 %. Při naplnění minimální kapacity webináře sleva na druhého účastníka z jedné školky 50 %, pro třetího účastníka 70 %, čtvrtý a další účastník z jedné organizace zdarma. Pokud víte, že záznam budete sdílet se školkovým týmem, a můžete si to dovolit, oceníme, když si přístupů zakoupíte více.

Přihlásit se na webinář můžete zde.

Storno podmínky Školy lesem najdete zde.

V případě otázek kontaktujte Zuzanu Knap (zuzana.knap@lesnims.cz).

Přihlášení

Zapomněl jsem heslo Registrovat se