Divnoděti

14.3.2024 17:00 - 14.3.2024 20:00

Přednáška o inkluzivním vzdělávání v podmínkách lesní mateřské školy. Co je to ta inkluze? Co je cílem inkluzivní reformy a proč vlastně byla zavedena?

"Do první inkluze jsme vlítli srdcem... Neměli jsme zkušenosti. Bylo pro nás veliký překvapení, že nejsme schopni to dítě zvládnout."

Přednáška o inkluzivním vzdělávání v podmínkách lesní mateřské školy. Lektorka v letech 2019 - 2020 zkoumala, jak se daří v lesních mateřských školách vzdělávat děti, které potřebují v nějaké oblasti více podpory. Během výzkumu objevila několik společných témat a vytvořila metodický materiál.

  • Jak pracovat s názvoslovím a jak korektně mluvit o odlišnosti?
  • Jak se daří pedagogům, a co jim pomáhá poskytovat podporu dětem, jejich rodinám a v neposlední řadě i sami sobě? 
  • Jak mluvit o odlišnosti s dětmi a rodiči?
  • Jak spolupracovat s kolegy a kolegyněmi, jak připravit plán pedagogické podpory?
  • Kdy je na místě poradit se s odborníky?
  • Které strategie zvládání výzev fungují a které ne?
  • Příroda a děti se speciálními vzdělávacími potřebami - jde to vůbec dohromady?
     

O lektorce:
Mgr. Johana Passerin stála u založení Asociace lesních MŠ, kde působí dodnes jako členka Rady a koordinátorka Skupiny pro kvalitu. V lesní školce působí od roku 2010. Je ředitelkou lesní MŠ Hvězdy v lese, kterou v roce 2014 založila. Absolvovala čtyřleté studium waldorfské předškolní pedagogiky (2014) a mnoho stáží v předškolních zařízeních (Německo, Izrael, Dánsko, Švédsko, Rakousko, Skotsko a Island). Na Univerzitě Palackého v Olomouci vystudovala speciální pedagogiku předškolního věku (2020) a navazující magisterský obor Muzikoterapie (2023). Lesním školkám poskytuje konzultace a kolegiální podporu, přednáší zejména na téma volná hra, pohádky, svátky a tradice a potřeby malého dítěte a týmová práce v souladu na hodnotách.

Pro koho: workshop je určen pedagogům lesních MŠ i klubů, chůvám a pečovatelům.

Kdy: čtvrtek 14. 3. 2024, 17:00 - 20:00 (nový termín)

Kde a jak: Setkání se bude konat online. Přihlášení účastníci dostanou před konáním webináře odkaz na online ZOOM konferenční skupinu. Je nezbytné zajistit si pouze dobré internetové připojení. Webinář není organizátory nahráván pro pozdější poslech.

Záznam webináře: Většina webinářů ve školním roce 2023/2024 je nahrávána. Záznam webináře bude účastníkům k dispozici na našem webu po dobu dvou měsíců od termínu konání webináře. Link na záznam webináře zasíláme nejpozději do pěti pracovních dnů od živého vysílání na email všem přihlášeným, kteří uhradili poplatek za webinář. Záznamy vybraných webinářů je možné zakoupit i zpětně, více informací zde. Zda bude záznam webináře k dispozici i pro zpětné zakoupení či nikoliv, bude rozhodnuto až po jeho konání s ohledem na citlivost dotazů položených účastníky.

Cena: 1 190 Kč pro nečleny ALMŠ, členové tarifu 3 a 2 mají slevu 20%, členové tarifu 1 mají slevu 10%. Při naplnění minimální kapacity webináře sleva na druhého účastníka z jedné školky 50%, pro třetího účastníka 70%, čtvrtý a další účastník z jedné školky zdarma.

Přihlásit se můžete zde

Storno podmínky Školy lesem najdete zde.  

V případě otázek kontaktujte Zuzanu Knap (zuzana.knap@lesnims.cz).

Kalendář akcí

Přihlášení

Zapomněl jsem heslo Registrovat se