Březnová exkurze do lesní školky

18.3.2024 14:00 - 18.3.2024 18:00

Osobní zážitek nic nenahradí.

Zhlédli jste video "Jak založit lesní školku"? Máte už načteno nebo naposloucháno spoustu další inspirace a potřebujete to vidět na vlastní oči? Nebo inspiraci naopak hledáte? Kouzlo se velmi často skrývá v detailu. A zároveň ne vše, co se vám líbí, lze použít u vás ve školce. S tím se pojí otázka “Proč to děláte zrovna tak a ne jinak”. Tu můžete položit jak lektorce, tak sami sobě, když uvidíte jiné řešení. Zveme vás ke zkušeným, kteří mají mnohaletou praktickou zkušenost s celoročním pobytem venku s předškolními dětmi.

„Exkurze byla naprosto úžasná a praktická. Dostali jsme odpověď na všechny otázky, které nás zajímaly. Ne suchou úřední formou, ale povídáním z praxe."

"Exkurze, pro mě námětová prezentace Vaší lesní školy, byla úžasná."

O lektorce:
Mgr. Tereza Vavrečková se činnosti kolem dětí věnuje od roku 2004, kdy začala studovat obor fyzioterapie na 2. LF UK v Praze. Již během studia se věnovala pohybu dětí a to ji zůstalo i po škole. Po narození vlastních děti došlo k vnitřnímu přerodu a potřebě založit místo, kde mohou být šťastné děti, pedagogové i rodiče. Nejdříve převzala dětský klub, který měl sídlo v domě. Poté založila lesní klub a následně lesní mateřskou školu Jaata v Dolních Chabrech a lesní mateřskou školu vhaaji v Ďáblicích. Každá školka je jiná, ale něco je přesto spojuje - jistota, důvěra a bezpečí pro děti. Inspirací pro Terezu byla Montessori pedagogika, která je součástí dětského klubu. Lesní školky se již inspirovali waldorfskou a přírodní pedagogikou. Tereza prošla řadou kurzů, které obohatily nejen ji ale i její školky - např. přírodní pedagogika s R. Hettichem, intuitivní pedagogika s T. Pedrolim, intuitivní hry s J. Ahlbomem a P. Živým, kurzem Respektovat a být respektován. V roce 2021 se stala členkou Skupiny pro kvalitu Asociace lesních MŠ. Kromě vedení školek a průvodcování se věnuje ještě horokroužkům a jiným pohybovým aktivitám s dětmi do 15 let.

Pro koho: zakladatele nových lesních školek, pro začínající průvodce, pro obce
Zakladatelům nových lesních školek a všem, kteří o tom třeba jen přemýšlí, vřele doporučujeme zhlédnout video "Jak založit lesní školku". Video poskytne důležitý teoretický základ v procesu zakládání lesní školky (ať už lesního klubu nebo lesní mateřské školy).

 

Termín konání: pondělí 18. 3. 2024 14:00 - 18:00

Místo konání: LMŠ Jaata v Praze, v ulici K Brnkám (cca 300 m od hlavní cesty po levé ruce) v Dolních Chabrech (mapa)

Cena: 1 590 Kč pro nečleny ALMŠ, členová tarifu 3 a 2 mají slevu 20%, členové tarifu 1 mají slevu 10%.

Přihlásit se můžete zde.  

Storno podmínky Školy lesem najdete zde.

V případě otázek kontaktujte Zuzanu Knap (zuzana.knap@lesnims.cz).

Kalendář akcí

Přihlášení

Zapomněl jsem heslo Registrovat se