Zakládáme lesní školku: video a exkurze

Zveřejněno: 16. 8. 2022

<  Zpět na výpis

Pusťte si kdykoliv v průběhu dvou měsíců video Zakládáme lesní školku. V ceně je i následná exkurze v lesní mateřské škole. V průběhu školního roku 2022/23 jsou na výběr tři termíny exkurze - dvakrát v Praze a jednou v Pozořicích u Brna. 

Nové video Zakládáme lesní školku vzniklo ze stálice v naší seminářové nabídce - od samotného vzniku Asociace lesních MŠ jsme sdíleli s novými zájemci know-how, které se sice časem proměňuje, ale základy jsou již jasně dané. A právě základní stavební kameny naleznete v nahrávce, která nahradí živá i online setkání s výkladem, jak založit lesní školku, které jsme tradičně realizovali vždy na podzim a na jaře. Nelze však zcela vynechat osobní zkušenost s tím, jak lesní školka skutečně vypadá, proto je součástí nabídky i předem naplánovaná exkurze učená právě těm, kdo získali základní informace z nahrávky. 

Tereza Valkounová, předsedkyně Asociace lesních MŠ, a Magda Kvítková, odbornice na legislativu a provozní otázky lesních školek, vás ve videu zvou společně se vydat po stopách úspěšných zakladatelů lesních školek (tedy lesních klubů a lesních mateřských škol). Představí vám hlavní principy fungování lesní školky - legislativní, provozní i pedagogické. Najdete odpovědi na otázky:

 • Čím je dobré začít? 
 • Kolik lidí v týmu je potřeba? 
 • Kolik to stojí? 
 • Jak zapojit rodiče? 
 • Na jaká úskalí je dobré dát si pozor? 
 • Kde hledat pedagogickou inspiraci?

Obecné informace obsažené ve videu je nezbytné doplnit o konkrétní příklady - k tomu je určená exkurze, kde bude prostor zejména na vaše otázky. Připravili jsme pro vás tři termíny exkurze v dobře zavedených lesních školkách:

 • ve čtvrtek 15. 9. 2022 v čase 14:00 - 18:00 v LMŠ Hvězdy v lese na Praze 6, kde vás školkou provedou a na vaše otázky odpoví Tereza Valkounová a Johana Passerin,
 • v úterý 7. 2. 2023 v čase 14:00 - 18:00 v LMŠ Stromík v Pozořicích u Brna, vaší průvodkyní bude Klára Krchňavá,
 • v pátek 19. 5. 2023 v čase 14:00 - 18:00 v LMŠ Jaata na Praze 8, kde vás se školkou seznámí a na vaše dotazy zodpoví Tereza Vavrečková.

 

Jak to celé funguje? 

 1. V kalendáři akcí na těchto webových stránkách si vyberete termín exkurze, který se vám hodí.  
 2. Přihlásíte se na vybraný termín prostřednictvím google formuláře, kde uvedete konkrétní dva měsíce, v jejichž průběhu chcete mít video k dispozici ke zhlédnutí (termín musí začínat před exkurzí, účastnit se exkurze bez informací z nahrávky není vhodné, zároveň doporučujeme nechat si rezervu několika týdnů po exkurzi, abyste se po jejím konáním mohli k některým tématům vrátit). 
 3. Poté, co bude platba připsána na náš účet, zašleme Vám přihlašovací údaje k videu, ke kterému budete mít přístup po vybrané dva měsíce, první možný den spuštění videa je 25. 8. 2022. Počet zhlédnutí není omezen, video není možné stáhnout.
 4. Všechny otázky, které vám z videa vyplynou, budete moci s lektorkami probrat při exkurzi. 
 5. Přístup k videu a účast na exkurzi lze stornovat dle storno podmínek Školy lesem nejpozději den před vybraným termínem zpřístupnění videa. 

Cena webináře včetně exkurze: 1 990 Kč. 


V případě otázek se neváhejte obrátit na Zuzanu Knap (zuzana.knap@lesnims.cz).

Kalendář akcí

Přihlášení

Zapomněl jsem heslo Registrovat se