Světový den lesních školek

Zveřejněno: 25. 3. 2018

<  Zpět na výpis

V řadě již třetí den lesních mateřských škol získává letos zcela nový rozměr. 3. května 2018 se bude poprvé slavit po celém světě. Má svou píseň a představit se může každá lesní MŠ i klub. V Česku má i své další téma, upozornit veřejnost na neprakticky stanovené podmínky stravování v lesních MŠ.

Němečtí kolegové z lesních mateřských škol se zasloužili o vznik společné písně, kterou můžete zhlédnout zde. V současné době vzniká její český překlad, který všem členských organizacím a zájemcům poskytneme, jakmile to bude možné.

Další možnost jak se zapojit je zároveň i skvělou příležitostí představit se veřejnosti, v rámci světového dne lesních MŠ vzniká celosvětová mozaika fotek ze života lesních školek. Prosíme všechny lesní kluby a mateřské školy, aby nám do 31. 3. 2018 zaslali fotku (max. 2100 px na šířku) s logem organizace resp. názvem školky a místem, kde se nachází  (max. rozsah textu 200 znaků). Inspirovat se můžete zde

V ČR se chceme v rámci dne LMŠ zaměřit i na zcela aktuální téma a tím jsou možnosti stravování. A jak se můžete zapojit do této části? Uspořádejte si 3. 5. 2018 piknik se svačinkami od rodičů a streamujte ho na facebookový profil Asociace LMŠ. Jak na to Vám poradí kolega Luboš Vedral na předsletovém semináři 6. 4. 2018 v Lesokruhu.

A proč se vlastně zapojit?
Den lesních mateřských škol je ideální příležitost jak veřejnosti ukázat, kam až dosáhnou dovednosti přírodní pedagogikou vzdělávaných dětí, co vše je v lese možné podnikat, proč je to tak prospěšné jejich vývoji a tím i vývoji celé společnosti. Čím více se nám zapojí, tím lépe dáme najevo, že nejde jen o hrstku dětí a jejich rodičů, ale významnou část společnosti, která usiluje o smysluplnou věc a překonává překážky tradičního pojetí vzdělávacího systému a předpisů, které jej někdy mohou zbytečně svazovat. Mezi takové patří právě i absence možnosti přípravy svačinek pro předškolní děti v rejstříkových mateřských školách. Právě piknikem se svačinkami od rodičů můžete ukázat, že obavy nejsou na místě, změna systému bude přínosem, nikoliv zátěží.

TĚŠÍME SE, ŽE SPOLEČNĚ UKÁŽEME, KOLIK NÁS JE A JAKÁ JE V NÁS SÍLA.

Přihlášení

Zapomněl jsem heslo Registrovat se