Světový den lesních školek je tu!

Zveřejněno: 23. 4. 2018

<  Zpět na výpis

Hymnu lesních mateřských škol pro české lesní školky přetextovala do češtiny Johana Passerin a zazpíval herec a muzikant Michal Dalecký. Zpívejte s námi!

 

 

V řadě již třetí ročník oslav lesních školek získává letos zcela nový rozměr. 3. května 2018 se bude poprvé slavit po celém světě. Budeme zpívat, piknikovat a otevírat vrátka. V České republice má den lesních školek i další téma, ryze praktické. Je jím snaha o umožnění svačinek do školky od rodičů.

Deka, krabička s obloženým chlebíčkem, pití v termosce, tak může vypadat oslava v lesní školce ve vašem nejbližším okolí. U jídla se hezky vypráví, třeba o tom, jak zvládají děti křivolaký terén lesa nebo kolik mají doma nepromokavých kalhot. Den lesních školek je ideální příležitost přijít se zeptat přímo tam, kde se tohle dobrodružné vzdělávání děje. Právě 3. května budou lesní školky napříč republikou pořádat pikniky se zdravými svačinami. Podívejte se na mapu, najděte si lesní školky ve svém okolí a zjištěte, co chystají a jak se můžete zapojit.

Němečtí kolegové z lesních mateřských škol se zasloužili o vznik společné písně – hymny. Jejím autorem je Marius Tschirky, švýcarský hudební skladatel a také učitel v lesní školce. O přetextování do češtiny se postarala Johana Passerin a zazpíval ji herec a muzikant Michal Dalecký. Demo verzi ze studia můžete již nyní zhlédnout na našem facebookovém profilu, videoklip budeme sdílet v nejbližších dnech. Pozor, píseň je svou melodií i slovy vysoce návyková!

V průběhu jara vznikla celosvětová mozaika fotek ze života lesních školek. Sešlo se 635 fotografií z 23 zemí světa, samozřejmě včetně České republiky. Podrobnosti najdete zde.

Den lesních mateřských škol je ideální příležitost přesvědčit se na vlastní oči, kam až dosáhnou dovednosti přírodní pedagogikou vzdělávaných dětí, co vše je v lese možné podnikat, proč je to tak prospěšné jejich vývoji a tím i vývoji celé společnosti.

Kalendář akcí

Přihlášení

Zapomněl jsem heslo Registrovat se