Oslavy Mezinárodního dne lesních školek se blíží! Přidejte se k nám

Zveřejněno: 12. 4. 2024

<  Zpět na výpis

K příležitosti oslav Mezinárodního dne lesních školek odstartuje dne 3. května kampaň Asociace lesních mateřských škol věnovaná kráse lesních školek. Již tradičně otevírá jednu z oblastí přírodní pedagogiky a přibližuje fungování lesních školek veřejnosti. Tentokrát se budeme, s tématem Sklízíme, co jsme zaseli, věnovat oblasti zahrady jako vzdělávacího prostředí.

Poslední mapování situace lesních školek ukázalo, že 85 % lesních školek má zahradu, kde s dětmi zahradničí. Zahrada je náš domov, není to jen hřiště, nebo produkce zeleniny. Je to místo spočinutí, pozorování života v zahradě a jejího životního cyklu. Tyto činnosti nejenže poskytují dětem zábavu a zkušenosti, ale také podporují jejich učení a rozvoj v různých oblastech.

Zasej semínka rozmanitosti, hoď semínkoulí!

Symbolem Mezinárodního dne lesních školek jsou semenné blátivé koule. Už jste o nich určitě slyšeli, ale pustili jste se už do jejich výroby u vás ve školce? Skvělá příležitost se naskytne právě na letošní Mezinárodní den lesních školek! Pojďme společně vystřelit do světa poselství o rozmanitosti! Hoďme koulí a tam, kde předtím byla pustina, začne něco klíčit a růst. A co tak tyto semínkoule někomu darovat? 

A jak se můžete do oslav Mezinárodního dne lesních školek zapojit? 

  • Připravte programový den ve vaší lesní školce. Pozvěte si do školky děti z okolních škol či školek a pusťte se do výroby seedbombs společně. 
  • Napište nám svůj příběh nebo nám pošlete fotky na téma “ Sklízíme, co jsme zaseli“. Pochlubte se vaší zahradou, nebo tím, co se vám daří pěstovat. Sdílejte s námi vaše zkušenosti při práci s dětmi, co mají na zahradě nejraději. Zaseli jste odvahu a sklízíte spokojenou školku? Váš příběh vyšleme do světa, možná vyklíčí něco dalšího…
  • Přidejte se tvorbou semínkoulí k oslavám Mezinárodního dne lesních školek. Vyfoťte se během akce a své fotky sdílejte na sociálních sítích s označením @Asociace lesních mateřských škol a s hashtagem #seminkarozmanitosti #lesniskolka #mezinarodnidenlesnichskolek
  • Své semínkoule použijte jako dárečky plné semínek, které darujete nejen Zemi, ale i rodičům z vaší školky, do okolních školek, nebo kolemjdoucím. 
  • Uspořádejte workshop výroby seedbombs pro rodiče.
  • Sdílejte s námi své další semínkové aktivity, recepty a postupy. Rozmanitosti se meze nekladou!

Na Den lesních školek se koná společné setkání členů, Slet, kde budeme zpívat hymnu lesních školek. Hudební nástroje jsou více než vítány! :)

Kalendář akcí

Přihlášení

Zapomněl jsem heslo Registrovat se