Lesní MŠ mají své místo ve školském zákoně

Zveřejněno: 10. 3. 2016

<  Zpět na výpis

Poslanecká sněmovna schválila pozměňovací návrh s definicí lesní mateřské školy. Definice pomůže chránit lesní mateřské školy v dalších legislativních procesech a umožní  vyjednávat podmínky pro jejich zápis do rejstříku MŠ pod MŠMT. Pro školky se jedná o dlouho očekávaný krok.  

 

“Ještě před dvěma roky byly lesní MŠ v reálném ohrožení, to by se nyní díky definici ve školském zákoně už stávat nemělo. Konečným cílem je, aby lesní MŠ byly součástí vzdělávacího systému, tak jak je to běžné ve skandinávských zemích a v Německu. Jsme proto rádi za podporu ze strany politiků, odborníků i široké veřejnosti. Pomůže to zejména rodičům, pro které jsou nyní lesní MŠ nedostupné,” vysvětlila předsedkyně Asociace lesních mateřských škol Tereza Valkounová.

 

Schválený pozměňovací návrh poslance Petra Kořenka definuje lesní MŠ jako „školu, ve které vzdělávání probíhá především ve venkovních prostorách mimo zázemí lesní mateřské školy, které slouží pouze k příležitostnému pobytu. Zázemí lesní mateřské školy nesmí být stavbou”. Pro zařazení lesních MŠ do rejstříku jsou ještě potřeba doplnit prováděcí vyhlášky zabývající se např. provozně hygienickými podmínkami, stravováním nebo počtem dětí ve třídě, který je v lesní MŠ nižší.

Přihlášení

Zapomněl jsem heslo Registrovat se