Jak obléknout děti do každého počasí

Zveřejněno: 23. 8. 2019

<  Zpět na výpis

Hlavním předpokladem pobytu dětí venku za každého počasí je, že mají svoje tělíčko v teple a suchu. Nemusí kvůli tomu zůstávat v pohodlí domova. Oblečením toho lze docílit také. A taková zkušenost se dětem v životě může velmi hodit – umět se obléci do jakýchkoli podmínek znamená velkou svobodu a soběstačnost. Odměnou jsou nezapomenutelné okamžiky v přírodě, které umí vykouzlit třeba voda, bláto nebo led.

TIPY NA PODZIMNÍ A ZIMNÍ OBLEČENÍ

Důležité, především v chladnějším období, je používat při oblíkání dětí tzv. cibulkové vrstvení oblečení. Spodní vrstva má být hřejivá a následuje ještě další 1 až 2 vrstvy, které hřejí a izolují. Výhodou cibulkového vrstvení je, že dítě má více vrstev, které je možné podle potřeby navýšit nebo ubrat. A na rozdíl od jedné silné vrstvy, tyto vrstvy vytváří meziprostor a udržují stabilní teplotu. U každé vrstvy najdete konkrétní příklad z kolekce firmy Didriksons, která rodičům z členských školek ALMŠ poskytuje slevu na dětské i dospělácké vybavení.

První vrstva by měla být především izolační a odvádět pot z těla. Jako spodní vrstvu raději používat podvlékací prádlo než punčocháče (v mokrých botách se dítě nemusí vysvléct donaha, ale sundá si jen ponožky).

 • Dětský set JADIS

 

Druhá vrstva by měla hřát. Nejvhodnější jsou vlněné či fleesové mikiny nebo mikiny s větší tepelnou izolací, které je možné dle potřeby vysvléct či naopak přidat, když je dítě prochladlé.

 • Chlupatky neboli medvídci – mikina GEITE
 • Fleesové mikiny a kalhoty MONTE
 • Hybrid mikina - bavlněná s extra zateplením na hrudi a zádech

 

Třetí – vrchní vrstva musí dítě chránit před vlivy počasí – vítr, déšť, sníh a mráz. Důležité je, aby byla svrchní vrstva nepromokavá, ale přitom prodyšná. Do této vrstvy je mnohdy zapotřebí investovat, ale uvidíte sami, že dítě nebude za 2 hodiny promočené a smutné, nýbrž spokojené v teple a suchu. Výhodou této vrstvy je, když je oblečení rostoucí, tudíž vašemu dítěti vydrží mnohem déle. A když pořídíte oblečení, které je kvalitní, bude ho moct dědit některé z dalších dětí.

PODZIM

 • Větru a voděodolná bunda s prodlužovacími rukávy LAGAN nebo JEZERI
 • Větru a voděodolné kalhoty s prodlužovacími nohavicemi NOBI
 • Galonový set do deště SLASKEMAN

ZIMA

 • Zimní zateplená bunda odolná vůči větru i vodě IDDE nebo CASPIAN
 • Zimní zateplené kalhoty rostoucí IDRE
 • Dětská zimní kombinéza rostoucí zateplená dutým vláknem s kapucí s kožešinou odolná větru i vodě BJORNEN – vyhrála ocenění nezávislých uživatelů

 

Doplňky – nejdůležitější je dostatečné množství, zejména rukavice je třeba během dne obvykle vystřídat za suché.

Rukavice by měly být především nepromokavé a měly by se pohodlně nasazovat, ušetříte tak nervy a čas. Další výhodou je, když můžete rukavice připnout přímo k bundě nebo kombinéze, dítě je tak nikde nezapomene.

 • Rukavice BIGGLES (varianta palčáky se zipem nebo širokým návlekem přes rukáv)

Ideální pokrývka hlavy je ta, která nebude dítěti nikde sklouzávat, a přitom bude dobře držet na hlavičce. Doplněna dětským nákrčníkem, který nemusíte nikde zavazovat. Na rozdíl od šály se nikam neplete, a tak nehrozí nebezpečí zachycení za větve apod.

 • Dětská čepice „ušatka“ BIGGLES
 • Nákrčník RUFF nebo TUBE

 

Věříme, že každému rodiči je na tomto místě jasné, že vybavit dítě do lesní školky něco stojí. Nicméně do funkčního vybavení do školky je skutečně potřeba investovat něco navíc. Dítě na rozdíl od Vás bude trávit celý den v přírodě, a to za jakéhokoliv počasí. Naštěstí toto oblečení toho spoustu vydrží a uvidíte, že Vaše děti budou spokojenější, když budou mít dobré vybavení do všech radovánek v přírodě.

Rádi bychom Vás podpořili v tom, abyste Vaše děti správně oblékali. Proto všichni kdo jsou z členských školek ALMŠ, mají možnost využít slevy na oblečení, doplňky a gumáky DIDRIKSONS. Slevový kód Vám předá koordinátor Vaší školky. V případě, že chcete poradit ohledně výbavy neváhejte se obrátit na zuzana.gabrielova@vavrys.cz.

 

ESHOP DIDRIKSONS

 

Přihlášení

Zapomněl jsem heslo Registrovat se