Hlas dětí v ulicích

Zveřejněno: 29. 3. 2021

<  Zpět na výpis

Po roce chaotických opatření a nedostatečných řešení je zřejmé, že vzdělávání a situace dětí není vládní prioritou. Rodiče dětí z lesních školek již nechtějí dále čekat.  Proto vytvořili pro děti možnost vyjádřit obrazem, jak se v lockdownu cítí. Obrázky putují nejen na sociální sítě ale i do veřejného prostoru a k rukám premiéra.

V Karlových Varech a Opavě proběhly happeningy s výstavou obrázků. Ve vyhlášený čas na domluvené místo donesli rodiče obrázky na připravené provázky. K této iniciativě se přidávají další rodiče a školy, často základní umělecké, které rovněž vnímají, jak dětem nenávratně mizí čas v podnětném prostředí. Podobně, jako se již dlouho ozývají studenti Přírodní školy.

Obrazová akce bude trvat, dokud se všechny děti nevrátí za svými kamarády do škol a obdobných zařízení. Pokud nebudete pořádat happening, nevadí, obrázky lze umístit kamkoliv na soukromé místo, kolem kterého chodí lidé. 

Obrázky můžete posílat stejně jako organizátoři happeningů na adresu Úřadu vlády České republiky, k rukám premiéra Andreje Babiše. 

Než obrázek poputuje do světa, můžete jej umístit i na sociální sítě s #detijakovladnipriorita. Proč právě toto heslo se dočtete brzy v další novince z dění v lesních školkách.

 

 

Naše advokační aktivity jsou v rámci projektu "Advokační podpora předškolního vzdělávání v přírodě" podpořeny z programu ACTIVE CITIZENS FUND, který je realizován v rámci Fondů EHP a Norska 2014 – 2021 a který v ČR spravuje Konsorcium, které tvoří Nadace OSFVýbor dobré vůle – Nadace Olgy Havlové a Skautský institut

Přihlášení

Zapomněl jsem heslo Registrovat se