Speciál pro MŠ: Nože a pilky v rukou dětí

10.4.2024 8:00 - 10.4.2024 10:00

Proč pracovat s dětmi s ostrými nástroji a podílet se tak na posilování jejich resilience?

Děti mají nárok na výzvy úměrné svému věku, na malá zranění, která se mohou stát. Díky tomu se učí dovednosti jak přijímat výzvy a pracovat s riziky a až budou straší to co se naučili ve školce jako když najdou. Potřebují zažít naši důvěru, že to zvládnou. 

Seminář se opírá o knihu "Slabikář práce se dřevem s dětmi předškolního věku". Pro členské organizace je kniha ve formátu pdf k dispozici na webu Asociace lesních MŠ. 

O lektorce:
Martina Březinová, DiS je ředitelkou a průvodkyní v LMŠ Lesmír a koordinátorka LK Lewandulka v Liberci. Je členkou Skupiny pro kvalitu, poradního orgánu ALMŠ, lektoruje kurzy o lesních školkách a práci se dřevem s dětmi a konzultuje. V roce 2012 dokončila doplňkové pedagogické studium Speciální pedagogika, obor Etopedie. V roce 2020 absolvovala Svatojánskou kolej, obor předškolní a mimoškolní pedagogika. Inspiraci čerpá ze seminářů   waldorfské a přírodní pedagogiky. 
Tématem její absolventské práce byla práce se dřevem s dětmi předškolního věku. Z té vychází její metodická publikace Slabikář práce se dřevem s dětmi předškolního věku, která byla vydána v roce 2023 díky ALMŠ. Svou praxi opírá nejen o společný čas v dětství s tatínkem v dílně, o svou praxi v lesní školce, ale i o řezbářské kurzy, které vede společně s Markem Vodičkou. Společně lektorují v Liberci od roku 2017.
Miluje děti, knihy, přírodu, divadlo, dobré filmy, pohyb. Ráda zahradničí, plete,vaří, maluje, šije, pracuje se dřevem, cvičí a přetváří staré věci na nové. Zajímá se o pedagogiku a její směry, alternativní medicínu, permakulturu, psychologii, ekologii a člověka. Práce v lesní mateřské školce je její splněný sen.

Pro koho: primárně pro učitelky mateřských škol

Termín konání: středa 10. 4. 2024 od 8:00 do 10:00

Kde a jak: Setkání se bude konat online. Přihlášení účastníci dostanou před konáním webináře odkaz na online ZOOM konferenční skupinu. Je nezbytné zajistit si pouze dobré internetové připojení, stáhnutí ZOOMu se taky může hodit. 

Záznam: Záznam webináře bude účastníkům k dispozici na našem webu dva měsíce po termínu konání webináře. Link na záznam webináře zasíláme nejpozději do pěti pracovních dnů od živého vysílání na email všem přihlášeným, kteří uhradili poplatek za webinář. Záznamy vybraných webinářů je možné zakoupit i zpětně, více informací zde. 

Základní cena za osobu / záznam: 990 Kč
Sleva pro členy v tarifu 3 a 2 - 20%, sleva pro členy v tarifu 1 - 10%.
Při naplnění minimální kapacity webináře sleva na druhého účastníka z jedné školky 50%, pro třetího účastníka 70%, čtvrtý a další účastník z jedné organizace zdarma. Pokud víte, že záznam budete sdílet se školkovým týmem, a můžete si to dovolit, oceníme, když si přístupů zakoupíte více.

Přihlásit se na webinář nebo si zpětně objednat pouze záznam můžete ZDE

Storno podmínky Školy lesem najdete zde

V případě otázek kontaktujte Zuzanu Knap (zuzana.knap@lesnims.cz).

Kalendář akcí

Přihlášení

Zapomněl jsem heslo Registrovat se