S dětmi venku - jaro, Brno - ODLOŽENO

15.4.2021 10:00 - 15.4.2021 18:00

Zážitkový seminář pro začínající průvodce zaměřený na rytmus dne, typy a příklady her, potřebné vybavení do aktuálního počasí a pedagogická východiska. Základy vzdělávání pro udržitelný rozvoj a přírodní pedagogiky v praktickém kontextu. V každé sezóně zažijeme společně den podobný dni dítěte v lesní školce.

VZHLEDEM K EPIDEMICKÉ SITUACI A VLÁDNÍM OPATŘENÍM PŘESOUVÁME CELÝ CYKLUS NA PŘÍŠTÍ ŠKOLNÍ ROK. O TERMÍNECH A DALŠÍCH PODROBNOSTECH VÁS BUDEME INFORMOVAT ZDE V KALENDÁŘI AKCÍ A V NEWSLETTERU.

  • Podzim: Celý den si budeme hrát, aby nám nebyla zima, zpívat, abychom se neztratili, naslouchat, abychom se slyšeli a inspirovali. V závěru semináře si přiblížíme pedagogická východiska vzdělávání pro udržitelný rozvoj. -  VZHLEDEM K EPIDEMICKÉ SITUACI A VLÁDNÍM OPATŘENÍM BYLO ZRUŠENO. 
  • Zima: Sbalíme batoh a vyrazíme - co s sebou do zimy? Budeme se hodně hýbat, zkusíme stopovat, rozděláme oheň a v teple budeme sdílet zkušenosti pro život s dětmi v zimním lese. V teple zázemí budeme skládat střípky prožité přírodní pedagogiky v kontextu Rámcového vzdělávacího programu. - VZHLEDEM K EPIDEMICKÉ SITUACI A VLÁDNÍM OPATŘENÍM ODLOŽENO. 
  • Jaro: Jeden den venku - takový, jaký je. Za barvami a zvuky jarní přírody - tvořit, stavět malé světy a zpívat. Na závěr budeme nahlížet do triků vyhodnocování vzdělávacích aktivit tak, aby nás už nikdy nezaskočila otázka “Co se děti v lese naučí.” 

O lektorkách:
PhDr. Tereza Valkounová, PhD. vystudovala učitelství biologie a občanské výchovy. V rámci doktorského studia primární pedagogiky se dostala na téměř dvouletou stáž do Německa, kde rozšířila svůj obzor o koncept udržitelného rozvoje, v praktickém podání o lesní mateřské školy. V roce 2010 spoluzaložila Asociaci lesních mateřských škol (ALMŠ) a od té doby ji vede. Věnuje se zejména advokační činnosti, marketingu, firemnímu fundraisingu, lektorování vybraných seminářů a zastupuje ALMŠ navenek.

Mgr. Klára Krchňavá vystudovala obor Speciální pedagogika na UK v Praze, a obor Etika na Teologické fakultě Jihočeské univerzity v Českých Budějovicích. Vzdělání si doplňuje dalšími kurzy. V životě ji nejvíce ovlivnil a nasměroval kurz Respektovat a být respektován s manželi Kopřivovými. V roce 2010 založila DLK Stromík, o dva roky později DLK Mariánka, která je nyní lesní mateřskou školou. Ve školkách pracuje jako ředitelka a pedagožka. Konzultuje zejména v oblasti zakládání lesních klubů, vede kurzy tvoření s přírodními materiály s arteterapeutickými prvky. Je členkou Rady a Skupiny pro kvalitu ALMŠ, maminka tří skvělých dětí spokojená žena. Příroda ji inspiruje a neustále dodává chuť se učit a jít dál. Jako průvodce dětí v lesním klubu ráda maluje a tvoří z lesních pokladů, veškerého přírodního materiálu.

Ve školním roce 2020/2021 se uskuteční tři semináře S dětmi venku inspirované ročním obdobím:

  • S dětmi venku - podzim: čtvrtek 12. 11. 2020, 10:00 - 18:00, Mokrovraty, lektorují Tereza Valkounová a Gabriela Clareboets 
  • S dětmi venku - zima: čtvrtek 14. 1. 2021, 10:00 - 18:00, Plzeň, lektorují Tereza Valkounová a Veronika Formánková 
  • S dětmi venku - jaro: čtvrtek 15. 4. 2021, 10:00 - 18:00, Pozořice u Brna, lektorují Tereza Valkounová a Klára Krchňavá

Při přihlašování mají přednost školky, které si objednají oba semináře. 

Pro koho: začínající průvodci a pedagogové, kteří jsou s dětmi venku za každého počasí

Místo konání: LK Stromík, Hostěnická 626, Pozořice (u Brna) 
Zázemí DLK Stromík se nachází na okraji Pozořic, od náměstí směrem vzhůru po silnici na Hostěnice. Stavení je bývalá hájenka, okolo uvidíte zelený plot. Součástí zázemí je sad a zahrada, hned za ním začíná les a od samotných Pozořic jej dělí pole. Parkovat lze na kraji pole anebo na cestě před začátkem lesa.

Cena za jednotlivé semináře: 1 390 Kč pro členy a příjemce Informačního servisu / 1 750 Kč pro ostatní
Cena za dva semináře: 2 400 Kč pro členy a příjemce Informačního servisu / 3 000 Kč pro ostatní.

Přihlásit se můžete ZDE.

V případě otázek kontaktujte, prosím, Martinu Dvořákovou.

Kalendář akcí

Přihlášení

Zapomněl jsem heslo Registrovat se