Proč a jak vstoupit do rejstříku - webinář

8.1.2021 9:00 - 8.1.2021 12:00

V čem jsou výhody lesních MŠ v rejstříku škol a školských zařízení? Pořádáme webinář pro lesní kluby a vznikající lesní MŠ, které uvažují o vstupu do rejstříku jako o prvku stabilizace klubu do budoucna a potřebují vědět, co vše je čeká. Jakou změnu by vstup do rejstříku škol pro kluby znamenal - ve vybavení zázemí, administrativně i finančně?

Důraz bude kladen na otázky konkrétních klubů a účastníků.. Jaké prvky zázemí či a chodu organizace jsou ještě akceptovatelné, a co se musí po vstupu do rejstříku změnit?  

Uzávěrka pro podání žádostí pro vstup do rejstříku je zákonem ustanovena na konec září 2021. Je tedy čas začít připravovat dokumenty, pokud tak chcete učinit. Podání dokumentů v září 2021 znamená stát se lesní MŠ od září 2022. Součástí semináře je i rozebrání konkrétních dokumentů, které je nutné předložit pro zápis. 

Mezi to nejdůležitější, co se na webináři dozvíte, patří:

  • výhody a nevýhody vstupu do rejstříku škol a školských zařízení, upozornění na nejčastější změny, ke kterým musí v klubech většinou dojít; 
  • výběr správné právní formy školy (založení ŠPO nebo transformace klubu na lesní MŠ, další varianty); 
  • role původního spolku a jeho členů, nebo ústavu, role zakladatelů a kdo bude ředitel, stanovy a název;
  • stručný návod na zpracování všech částí dokumentace, kterou v souvislosti se vstupem do školského rejstříku budete odevzdávat (konkrétní body, termíny, záludnosti) včetně nových požadavků platných od roku 2020; 
  • zacílení na roli hygieny v procesu schválení žádosti i provozu lesní MŠ;  
  • optimální varianta řešení stravování s ohledem na konkrétní potřeby a možnosti účastníků; 
  • nástin nezbytné provozní agendy - administrativa, kterou musí vést školka v rejstříku; 
  • role ČŠI a čerpání normativu od MŠMT.

Webinář povede Bc. Magda Kvítková. Magda strávila školní část svého studia na oboru Studia občanského sektoru. Věnovala se však zejména praxi (NROS, NNO poskytující sociální služby, MŠMT), která jí pomohla získat přehled o českém neziskovém sektoru a bariérách jeho fungování. Od začátku svého působení v Asociaci lesních MŠ má na starosti zejména oblast legislativy. Je v kontaktu s lesními i kamennými MŠ, zajímá se o jejich potřeby a zejména legislativní překážky jejich fungování. V oblasti legislativy Magda poskytuje také konzultace, lesní kluby její služby oceňují zejména při zakládání či transformaci na lesní MŠ. V době pandemie intenzivně sleduje opatření vlády a jejich dopad na lesní školky, o kterých ALMŠ své členy pravidelně informuje.

Kdy: 8. 1. 2021, 9:00 - 12:00

Kde a jak: Setkání se bude konat online. Přihlášení účastníci dostanou před konáním webináře odkaz na online aplikaci ZOOM. Je nezbytné zajistit si pouze dobré internetové připojení. 

Cena: 790 Kč členové a příjemci Informačního servisu ALMŠ / 990 Kč ostatní

Přihlášky ZDE.

Kontakt: Martina Dvořáková

Kalendář akcí

Přihlášení

Zapomněl jsem heslo Registrovat se