Proč a jak vstoupit do rejstříku

13.1.2023 9:00 - 13.1.2023 13:00

Jaké jsou výhody lesních MŠ zapsaných v Rejstříku škol a školských zařízení? Pořádáme webinář pro lesní kluby a vznikající lesní MŠ, které uvažují o vstupu do rejstříku jako o prvku stabilizace školky do budoucna a potřebují vědět, co vše je čeká. Jaké změny vstup do školského rejstříku škol pro kluby znamená - ve vybavení zázemí, administrativně i finančně?

Důraz bude kladen na otázky konkrétních klubů a účastníků. Jaké prvky zázemí či a chodu organizace jsou akceptovatelné a co se musí po vstupu do rejstříku změnit?

Uzávěrka pro podání žádostí pro vstup do školského rejstříku od září 2024 je zákonem ustanovena na konec září 2023. Součástí semináře jsou i informace ke konkrétním dokumentům, které je nutné předložit pro zápis. 

 

Mezi to nejdůležitější, co se na webináři dozvíte, patří:

  • výhody a nevýhody vstupu do Rejstříku škol a školských zařízení, upozornění na změny, ke kterým musí v klubech většinou dojít; 
  • výběr vhodné právní formy školy (založení školské právnické osoby nebo transformace klubu na lesní MŠ v rámci spolku/ústavu, další varianty); 
  • role původního spolku a jeho členů nebo ústavu a jeho zakladatelů, kdo bude ředitel, stanovy a název;
  • stručný návod na zpracování všech částí dokumentace, kterou v souvislosti se vstupem do školského rejstříku budete odevzdávat (konkrétní body, termíny, záludnosti) včetně požadavků platných od roku 2020; 
  • zacílení na roli místní hygienické stanice v procesu schválení žádosti i provozu lesní MŠ;  
  • optimální varianta řešení stravování s ohledem na konkrétní potřeby a možnosti;
  • nástin nezbytné provozní agendy - administrativa, kterou musí vést MŠ v rejstříku;
  • role České školní inspekce a čerpání normativu od MŠMT.

 

O lektorce:
Bc. Magda Kvítková strávila školní část svého studia na oboru Studia občanského sektoru. Věnovala se však zejména praxi (NROS, NNO poskytující sociální služby, MŠMT), která jí pomohla získat přehled o českém neziskovém sektoru a bariérách jeho fungování. Od začátku svého působení v Asociaci lesních MŠ má na starosti zejména oblast legislativy. Je v kontaktu s lesními kluby, lesními i kamennými MŠ, zajímá se o jejich potřeby a zejména legislativní překážky jejich fungování. V oblasti legislativy Magda poskytuje také konzultace, lesní kluby její služby oceňují zejména při zakládání či transformaci na lesní MŠ. 

 

Kdy: pátek 13. 1. 2023, 9:00 - 13:00

Kde a jak: Setkání se bude konat online. Přihlášení účastníci dostanou před konáním webináře odkaz na online ZOOM konferenční skupinu. Je nezbytné zajistit si pouze dobré internetové připojení. Webinář není organizátory nahráván pro pozdější poslech.

Cena: 990 Kč pro členy ALMŠ / 1290 Kč pro ostatní. Sleva na druhého účastníka z jedné školky 50%, pro třetího účastníka 70%, čtvrtý a další účastník z jedné školky zdarma. Slevy je možné uplatnit až po naplnění nezbytné minimální kapacity. 

Přihlásit se můžete zde.  

Storno podmínky Školy lesem najdete zde.

V případě otázek kontaktujte Zuzanu Knap (zuzana.knap@lesnims.cz).

Kalendář akcí

Přihlášení

Zapomněl jsem heslo Registrovat se