Lesní Class: Godi Keller - Škol(k)a srdcem

26.7.2016 18:00

Pro koho: pro pedagogy lesních i ostatních MŠ, rodiče, veřejnost. Děláte svou práci srdcem? My také. Ústředním tématem letošní Letní školy bude otázka, jak spojit profesionalitu a autenticitu v práci pedagoga a jak učinit vzdělávání propojeným, nejen na intelekt zaměřeným procesem. Godi Keller často upozorňuje na to, jak je důležité chránit a podporovat zvědavost dětí a na důležitost celostního vzdělávání, v němž ruce a srdce jsou stejně důležité jako hlava.

Pro koho: pro pedagogy lesních i ostatních MŠ, rodiče, veřejnost. Na každé z přednášek je kromě účastníků Letní školy prostor pro 50 osob. Cena: 100 Kč členové Asociace lesních MŠ / 150 Kč nečlenové.

Přihláška zde.

Děláte svou práci srdcem? My také. Ústředním tématem letošní Letní školy bude otázka, jak spojit profesionalitu a autenticitu v práci pedagoga a jak učinit vzdělávání propojeným, nejen na intelekt zaměřeným procesem. Godi Keller často upozorňuje na to, jak je důležité chránit a podporovat zvědavost dětí a na důležitost celostního vzdělávání, v němž ruce a srdce jsou stejně důležité jako hlava. Považuje umění za jednu z nejkrásnějších cest k poznání a zdůrazňuje, že vše má svůj čas. Na dětství se dívá jako na období setby. To je skutečnost, která je často vychovateli a úředníky zapomínána, protože oni by rádi sklízeli úrodu už v době, kdy jsou děti ještě ve škole. O tom bude ve své úvodní přednášce mluvit Godi Keller.

Godi Keller se narodil v roce 1952 a od roku 1980 žije a pracuje v Norsku. Působí na základní i střední škole, deset let vzdělával také učitele. V devadesátých letech začal působit v kurzech pro rodiče a v současné době je na volné noze, lektorem a vypravěčem. Zabývá se tématem “problémové mládeže”. Své kurzy a přednášky má po celé Evropě. Je mentorem několika waldorfských škol, z nichž několik je i v České republice. Napsal dvě knihy, třetí dokončuje. Dvě knihy jsou sbírkami krátkých příběhů, které vyprávěl v Norském státním rozhlase (NRK), třetí kniha je o pedagogice (Hjartan i Skolen). Na českém překladu knihy Škola srdcem se pracuje.

Přihlášení

Zapomněl jsem heslo Registrovat se