Divnoděti –⁠⁠⁠⁠⁠ nový formát

14.3.2024 17:00 - 14.3.2024 20:00

Webinář o inkluzivním vzdělávání v novém formátu zaměřeném převážně na konkrétní kazuistiky.

"Do první inkluze jsme vlítli srdcem... Neměli jsme zkušenosti. Bylo pro nás veliké překvapení, že nejsme schopni to dítě zvládnout."

 

"Skvělý webinář s praktickými radami a profesionálním náhledem."

V rámci stručného teoretického úvodu (cca 30 minut) lektorka představí téma inkluze a jak postupovat, když mám ve školce dítě se speciálními potřebami. Následně budou mít účastníci prostor na konkrétní příklady z praxe, které budou prezentovány vždy anonymizovaně bez konkrétních údajů (jméno apod.).

Lektorka v letech 2019 - 2020 zkoumala, jak se daří v lesních mateřských školách vzdělávat děti, které potřebují v nějaké oblasti více podpory. Během výzkumu objevila několik společných témat a vytvořila metodický materiál. 

  • Jak pracovat s názvoslovím a jak korektně mluvit o odlišnosti?
  • Jak se daří pedagogům, a co jim pomáhá poskytovat podporu dětem, jejich rodinám a v neposlední řadě i sami sobě? 
  • Jak mluvit o odlišnosti s dětmi a rodiči?
  • Jak spolupracovat s kolegy a kolegyněmi, jak připravit plán pedagogické podpory?
  • Kdy je na místě poradit se s odborníky?
  • Které strategie zvládání výzev fungují a které ne?
  • Příroda a děti se speciálními vzdělávacími potřebami - jde to vůbec dohromady?
     

O lektorce:
Mgr. Johana Passerin stála u založení Asociace lesních MŠ, kde působí dodnes jako členka Rady a koordinátorka Skupiny pro kvalitu. V lesní školce působí od roku 2010. Je ředitelkou lesní MŠ Hvězdy v lese, kterou v roce 2014 založila. Absolvovala čtyřleté studium waldorfské předškolní pedagogiky (2014) a mnoho stáží v předškolních zařízeních (Německo, Izrael, Dánsko, Švédsko, Rakousko, Skotsko a Island). Na Univerzitě Palackého v Olomouci vystudovala speciální pedagogiku předškolního věku (2020) a navazující magisterský obor Muzikoterapie (2023). Lesním školkám poskytuje konzultace a kolegiální podporu, přednáší zejména na téma volná hra, pohádky, svátky a tradice a potřeby malého dítěte a týmová práce v souladu na hodnotách.

Pro koho: workshop je určen pedagogům lesních MŠ i klubů, chůvám a pečovatelům.

Kdy: čtvrtek 14. 3. 2024, 17:00 - 20:00 (nový termín)

Kde a jak: Setkání se bude konat online. Přihlášení účastníci dostanou před konáním webináře odkaz na online ZOOM konferenční skupinu. Je nezbytné zajistit si pouze dobré internetové připojení. Webinář není organizátory nahráván pro pozdější poslech.

Záznam webináře není k dispozici. Záznamy vybraných webinářů je možné zakoupit i zpětně, více informací zde

Cena: 1 190 Kč pro nečleny ALMŠ, členové tarifu 3 a 2 mají slevu 20 %, členové tarifu 1 mají slevu 10 %. Při naplnění minimální kapacity webináře sleva na druhého účastníka z jedné školky 50 %, pro třetího účastníka 70 %, čtvrtý a další účastník z jedné školky zdarma.

Přihlásit se můžete zde

Storno podmínky Školy lesem najdete zde.  

V případě otázek kontaktujte Zuzanu Knap (zuzana.knap@lesnims.cz).

Kalendář akcí

Přihlášení

Zapomněl jsem heslo Registrovat se