50 nejlepších her z lesních školek

10.6.2021 14:00 - 10.6.2021 17:30

Principy her dětí podle Davida Sobela a ke každému z nich příklady her přímo z praxe lesních školek.

Když přijdeme s dětmi ven, často je na prvním místě volná hra. Dospělý dětem dává bezpečné hranice, svou pozornost a případně náměty nebo materiály ke hrám. První, co si proto na dílně povíme je otázka, co to znamená, být připraven. Pro ukotvení různých forem a podob volné hry využijeme principy her Davida Sobela. David Sobel, autor místně zakotveného učení, pojmenoval principy her dětí venku na základě jeho dlouholetého pozorvování a zařadil je do 7 skupin: dobrodružství, fantazie, malé světy, zvířecí spojenci, lovci a sběrači, mapy a cestičky a nakonec zvláštní místa. Ke každému principu si vyzkoušíme příklady her, které pocházejí přímo z praxe lesních školek. 

O lektorce:
Tereza Valkounová vystudovala učitelství biologie a občanské výchovy na Univerzitě Karlově, během studia pracovala v neziskové organizaci Občanská inspirace zaměřené na práci s dětmi a místní komunitou. V rámci doktorského studia primární pedagogiky se dostala na téměř dvouletou stáž do Německa, kde rozšířila svůj obzor o koncept udržitelného rozvoje, v praktickém podání o lesní mateřské školy. V roce 2010 spoluzaložila Asociaci lesních mateřských škol (ALMŠ) a od té doby ji vede. Věnuje se zejména advokační činnosti, marketingu, firemnímu fundraisingu, lektorování vybraných seminářů a zastupuje ALMŠ navenek. Většinu času věnuje rodině, má zálibu v městském zahradničení. 


Termín konání: 10. června od 14:00 do 17:30. Seminář se bude konat převážně venku. Pův. termín čtvrtek 13. 5. 2021 byl zrušen vzhledem k aktuálně platným vládním opatřením. 

Místo konání:  Světice (Praha - východ), 30 min. vlakem z Hlavního nádraží. Sraz na nádraží, po příjezdu vlaku ve 14:04 do Světic (odjezd 13:31 z Hl. n. Praha, vlak jede přes Vršovice, Eden a Hostivař).

Hrát si začneme už na cestě od vlaku lesem, odnesete si jak tipy na hry, tak oživení jistoty v tom, co jsou základní podmínky pro radostnou hru dětí venku.

Cena: 990 Kč pro členy ALMŠ a příjemce Informačního servisu / 1 250 Kč pro ostatní

Přihlásit se můžete ZDE

V případě otázek kontaktujte, prosím, produkční Martinu Dvořákovou

Kalendář akcí

Přihlášení

Zapomněl jsem heslo Registrovat se