Zimní exkurze do Berlína | Winter Berlin Field Trip 2021 - ODLOŽENO

17.1.2021 12:00 - 20.1.2021 20:00

Od berlínských lesních školek se stále máme co učit. Dopoledne s dětmi v lese s tlumočníkem, odpoledne kulturní program, večer sdílení a propojení s praxí v České republice.

Tři dny inspirace a sdílení ve berlínských lesních školkách, ruku v ruce s didaktickou podporou českých průkopníků lesních školek. 

Three days of inspiration and sharing, hand in hand with the didactic support by Czech expert guides from Forest Kindergartens.
For more information in English please scroll down. 

 

EXKURZI DO BERLÍNA 2021 NENÍ MOŽNÉ VZHLEDEM K EPIDEMIOLOGICKÉ SITUACI A OPATŘENÍM ČESKÉ A NĚMECKÉ VLÁDY V LEDNU USKUTEČNIT. VĚŘÍME, ŽE BUDEME MOCI SPŘÁTELENÉ ŠKOLKY NAVŠTÍVIT V JINÉM TERMÍNU, O KTERÉM BUDEME PŘIHLÁŠENÉ ÚČASTNÍKY INFORMOVAT. MÁTE-LI ZÁJEM O INFORMACE O NOVÉM TERMÍNU, NAPIŠTE ZUZANĚ KNAP (zuzana.knap@lesnims.cz).

 

Třídenní exkurze do lesních MŠ v Berlíně je určena zejména začínajícím průvodcům. Nicméně i ti zkušenější zde určitě najdou inspiraci a načerpají nové metodické nápady. Co funguje našim severním sousedům? Jak vypadá lesní školka, která funguje patnáct nebo dvacet let? Německé děti odmalinka zažívají důvěru a jejich průvodci říkají: "Ve výchově a vzdělávání hlavně nesmí být stres!".

Zkušení průvodci z ALMŠ, většina doprovázela exkurze v Berlíně již šestkrát, pomohou účastníkům zhodnotit dojmy z navštívených školek při večerních společných setkáních. Za uplynulá léta jsme nasbírali mnoho zkušeností a našli partnerské školky, takže víme, za čím do které školky jdeme, koho tam potkáme. Také již víme, jak podpořit účastníky v efektivním využití zkušeností z krátkodobé stáže po návratu domů.

Hodnotná je také neformální stránka této vzdělávací exkurze - setkání s dalšími účastníky z jiných školek, pohled na vlastní organizaci z jiné perspektivy. Další důvody, proč jet do Berlína s Asociací lesních MŠ si přečtěte v článku Johany Passerin o exkurzi 2017 a reportáži Luboše Vedrala z roku 2018

Volná odpoledne můžete věnovat objevování Berlína. 

 

Předpokládaná cena: cca Kč 6 500,- pro členské organizace. 

Přesná cena bude známa až s novým termínem (závisí na ceně jízdenek a ubytování v daném období). Výše uvedená odhadovaná cena je odvozena od ceny exkurze v minulých letech. 

Cena zahrnuje: jízdenka Praha - Berlín - Praha, ubytování se snídaní v pěkném hostelu, tři exkurze v lesních školkách a dvě večerní didaktická setkání. Stravování přes den a dopravu po městě si hradí účastníci sami.

Přihlášky: zde.

Program exkurze: 

Neděle - cesta do Berlína, ubytování, neformální večer

Pondělí + úterý - dopolední exkurze do lesní školky vč. oběda, volný odpolední program, didaktický kruh v hostelu

Středa - dopolední exkurze do lesní školky, diskuze (zpětná vazba) na cestě zpět

 

* * * * * *

 

Berlin Winter Field Trip 

BERLIN FIELD TRIP 2021 CANNOT BE CARRIED OUT IN JANUARY DUE TO THE EPIDEMIOLOGICAL SITUATION AND REGULATIONS ADOPTED BY THE CZECH AND GERMAN GOVERNMENTS. WE BELIEVE THAT WE WILL BE ABLE TO VISIT THE KINDERGARTENS ON ANOTHER DATE. IF YOU ARE INTERESTED IN INFORMATION ABOUT THE NEW DATE, SEND AN EMAIL TO ZUZANA KNAP (zuzana.knap@lesnims.cz).

 

A three-day field trip to Berlin Forest Kindergartens (FK) is ideal for beginners. However, more experienced ones will surely find inspiration and draw on new methodical ideas. German FK guides say: "No stress in education!" What do our northern neighbours do? How does a forest kindergarten with 15 years experience look like? How do they work practically? Over the past 6 years, we have surveyed the situation of FK in Berlin and offer a various examples of settings, shelters, program and pedagogy approach. Participants are divided in small groups of maximum 5 including the Czech guide. Together with a german-english translator they observe a "regular day" with children in the nature and in the setting over half day each day. 

Expert guides from the Czech Forest Kindergarten Association help participants to evaluate their impressions during evening didactic meetings. We know how to encourage participants to implement their experience after returning home without blind copying other`s good practice.

Valuable part of the field trip is the informal time - meeting with other participants from other forest kindergarten practitioners, getting a view at your organization from a different perspective, peer to peer support.

 

PROGRAM (general overview, exact program is provided before the field trip starts)

Sunday 
Travel to Berlin, accomodation, information evening

Monday and Tuesday 
Exkursion to a forest kindergarten incl. lunch
Informal afternoon program (participants get suggestions of various possibilities what to do and see in Berlin)
Didactical circle in the hostel

Wednesday
Exkursion to a forest kindergarten incl. lunch
Feedback discussion on the bus
Departure to Prague


Price: approx. CZK 6500,- 
Will be specified according to bus ticket and hostel prices. 
The price includes accommodation with breakfast in a nice hostel, three half-day excursions with experienced guide and translator, two evening didactic meetings.

Applications: here

For any further information please contact: martina.dvorakova@lesnims.cz 

Přihlášení

Zapomněl jsem heslo Registrovat se