Zakládáme lesní klub nebo mateřskou školu

27.9.2019 10:00 - 27.9.2019 18:00

Oblíbený seminář pro ty, kteří se chystají založit lesní mateřskou školu nebo klub a ty, kteří ji/ho založili a hledají oporu ve svých začátcích.

Přemýšlíte o založení lesního klubu? Stojíte na prahu nové cesty a jste neseni nadšením, nebo již poznáváte, kolik praktických otázek je potřeba vyřešit? Pak je tento seminář přesně pro Vás. Nechte se inspirovat, seznamte se s praktickými zkušenostmi i současnou legislativou.

Vydejte se s námi po stopách úspěšných zakladatelů před vámi a najděte odpovědi na otázky: Kolik lidí v týmu je potřeba? Kolik to stojí energie, fyzické práce, peněz? Jak oslovit rodiče a co je zajímá? Jak dlouho trvá cesta od záměru k prvnímu dni s dětmi v lese? Jak shánět nové kolegy? Na jaká úskalí si je dobré dát pozor? Jak na tvorbu školní vzdělávací koncepce? Co jsou to Standardy kvality a k čemu jsou dobré?

Zveme vás na praktický seminář, jehož prvořadým cílem je strhnout závoje iluzí, podívat se skutečné cestě za lesní mateřskou školou a klubem zpříma do očí a poskytnout podporu těm, kteří již procházejí prvním zakladatelským rokem.

S prostředím lesních mateřských škol Vás seznámí předsedkyně Asociace lesních mateřských škol PhDr. Tereza Valkounová, PhD. a Johana Passerin, spoluzakladatelka ALMŠ a zakladatelka LK Hvězdy v lese. Lektorky představí hlavní principy fungování lesní MŠ (legislativní, provozní, pedagogické). Další část bude probíhat formou panelové diskuze, jejím těžištěm budou dotazy z řad účastníků semináře.

Kurz je vhodný pro zájemce o založení lesního klubu nebo lesní MŠ, i pro ty, kteří právě otevírají.

Datum konání: 27. 9. 2019, 10:00 - 18:00

Místo: Lesní klub Hvězdy v lese, Huberova, naproti č.p. 1, Praha 6

Přihlášky zde.

Cena: 1190 Kč - členové a příjemci Informačního servisu ALMŠ, studenti / 1490 Kč - ostatní

Kontakt: Martina Dvořáková, martina.dvorakova@lesnims.cz 

Kalendář akcí

Přihlášení

Zapomněl jsem heslo Registrovat se