Zakládáme lesní klub nebo LMŠ

20.5.2020 10:00 - 20.5.2020 18:00

Vydejte se s námi po stopách úspěšných zakladatelů lesních školek a najděte odpovědi na své otázky - co Vás čeká a obvykle nemine na cestě zakládání Vašeho vysněného místa pro děti.

 

Oblíbený seminář pro ty, kteří se chystají založit lesní mateřskou školu nebo klub a ty, kteří ji/ho založili a hledají oporu ve svých začátcích.

Přemýšlíte o založení lesního klubu? Stojíte na prahu nové cesty a jste neseni nadšením, nebo již poznáváte, kolik praktických otázek je potřeba vyřešit? Pak je tento seminář přesně pro Vás. Nechte se inspirovat, seznamte se s praktickými zkušenostmi i současnou legislativou.

Vydejte se s námi po stopách úspěšných zakladatelů a najděte odpovědi na otázky: Kolik lidí v týmu je potřeba? Kolik to stojí energie, fyzické práce, peněz? Jak oslovit rodiče a co je zajímá? Jak dlouho trvá cesta od záměru k prvnímu dni s dětmi v lese? Jak shánět nové kolegy? Na jaká úskalí si je dobré dát pozor? Jak na tvorbu školní vzdělávací koncepce? Co jsou to Standardy kvality a k čemu jsou dobré?

Zveme vás na praktický seminář, jehož prvořadým cílem je strhnout závoje iluzí, podívat se skutečné cestě za lesní mateřskou školou a klubem zpříma do očí a poskytnout podporu těm, kteří již procházejí prvním zakladatelským rokem.

S prostředím lesních mateřských škol Vás seznámí předsedkyně Asociace lesních mateřských škol PhDr. Tereza Valkounová, PhD. a Klára Krchňavá, členka Rady ALMŠ a zakladatelka spolku Kavyl, který na Moravě provozuje lesní mateřskou školu a lesní klub. Lektorky představí hlavní principy fungování lesní školky (legislativní, provozní, pedagogické). Další část bude probíhat formou panelové diskuze, jejím těžištěm budou dotazy z řad účastníků semináře.

Kurz je vhodný pro zájemce o založení lesního klubu nebo lesní MŠ, i pro ty, kteří právě otevírají.

Termín konání: čtvrtek 20. 5. 2021, 10:00 - 18:00
Místo konání:  Brno 
Cena: 1 390 Kč pro členy ALMŠ a příjemce Informačního servisu / 1 750 Kč pro ostatní

Přihlásit se můžete ZDE.

V případě otázek kontaktujte, prosím, produkční Martinu Dvořákovou

Kalendář akcí

Přihlášení

Zapomněl jsem heslo Registrovat se