Zakládáme lesní klub nebo LMŠ

21.5.2020 10:00 - 21.5.2020 18:00

Vydejte se s námi po stopách úspěšných zakladatelů před vámi a najděte odpovědi na své otázky - co Vás čeká a obvykle nemine na cestě zakládání Vašeho vysněného místa pro děti.

Oblíbený seminář pro ty, kteří se chystají založit lesní mateřskou školu nebo klub a ty, kteří ji/ho založili a hledají oporu ve svých začátcích.

Přemýšlíte o založení lesního klubu? Stojíte na prahu nové cesty a jste neseni nadšením, nebo již poznáváte, kolik praktických otázek je potřeba vyřešit? Pak je tento seminář přesně pro Vás. Nechte se inspirovat, seznamte se s praktickými zkušenostmi i současnou legislativou.

Vydejte se s námi po stopách úspěšných zakladatelů před vámi a najděte odpovědi na otázky: Kolik lidí v týmu je potřeba? Kolik to stojí energie, fyzické práce, peněz? Jak oslovit rodiče a co je zajímá? Jak dlouho trvá cesta od záměru k prvnímu dni s dětmi v lese? Jak shánět nové kolegy? Na jaká úskalí si je dobré dát pozor? Jak na tvorbu školní vzdělávací koncepce? Co jsou to Standardy kvality a k čemu jsou dobré?

Zveme vás na praktický seminář, jehož prvořadým cílem je strhnout závoje iluzí, podívat se skutečné cestě za lesní mateřskou školou a klubem zpříma do očí a poskytnout podporu těm, kteří již procházejí prvním zakladatelským rokem.

S prostředím lesních mateřských škol Vás seznámí předsedkyně Asociace lesních mateřských škol PhDr. Tereza Valkounová, PhD. a Klára Krchňavá, členka Rady ALMŠ a zakladatelka spolku Kavyl, který na Moravě provozuje dva lesní kluby. Lektorky představí hlavní principy fungování lesní MŠ (legislativní, provozní, pedagogické). Další část bude probíhat formou panelové diskuze, jejím těžištěm budou dotazy z řad účastníků semináře.

Kurz je vhodný pro zájemce o založení lesního klubu nebo lesní MŠ, i pro ty, kteří právě otevírají.

Datum konání: 21. 5. 2020, 10:00 - 18:00

Místo: Brno a okolí, bude upřesněno

Přihlášky zde.

Cena: 1190 Kč - členové a příjemci Informačního servisu ALMŠ, studenti / 1490 Kč - ostatní

Kontakt: Martina Dvořáková, martina.dvorakova@lesnims.cz 

Přihlášení

Zapomněl jsem heslo Registrovat se