Zakládáme lesní klub nebo LMŠ

8.10.2020 10:00 - 8.10.2020 18:00

Vydejte se s námi po stopách úspěšných zakladatelů lesních školek a najděte odpovědi na své otázky - co Vás čeká a obvykle nemine na cestě zakládání Vašeho vysněného místa pro děti.

Oblíbený seminář pro ty, kteří se chystají založit lesní mateřskou školu nebo klub a ty, kteří ji/ho založili a hledají oporu ve svých začátcích. 

Přemýšlíte o založení lesního klubu? Stojíte na prahu nové cesty a jste neseni nadšením, nebo již poznáváte, kolik praktických otázek je potřeba vyřešit? Pak je tento seminář přesně pro Vás. Nechte se inspirovat, seznamte se s praktickými zkušenostmi i současnou legislativou.

Vydejte se s námi po stopách úspěšných zakladatelů a najděte odpovědi na otázky: Kolik lidí v týmu je potřeba? Kolik to stojí energie, fyzické práce, peněz? Jak oslovit rodiče a co je zajímá? Jak dlouho trvá cesta od záměru k prvnímu dni s dětmi v lese? Jak shánět nové kolegy? Na jaká úskalí si je dobré dát pozor? Jak na tvorbu školní vzdělávací koncepce? Co jsou to Standardy kvality a k čemu jsou dobré?

Zveme vás na praktický seminář, jehož prvořadým cílem je strhnout závoje iluzí, podívat se skutečné cestě za lesní mateřskou školou a klubem zpříma do očí a poskytnout podporu těm, kteří již procházejí prvním zakladatelským rokem. Lektorky představí hlavní principy fungování lesní školky (legislativní, provozní, pedagogické). Další část bude probíhat formou panelové diskuze, jejím těžištěm budou dotazy z řad účastníků semináře.

S prostředím lesních mateřských škol Vás seznámí předsedkyně Asociace lesních mateřských škol PhDr. Tereza Valkounová, PhD.

PhDr. Tereza Valkounová, Ph.D. sleduje uplatnění konceptu vzdělávání pro udržitelný rozvoj, který ji přivedl k hlubšímu zájmu o lesní mateřské školy. Čerpá při tom zejména ze zkušeností nasbíraných během studia v Německu. Spoluzaložila a vede Asociaci lesních mateřských škol, která sdružuje a podporuje příznivce celoročního kontaktu předškolních dětí s přírodou. Věnuje se zejména advokační činnosti, marketingu, firemnímu fundraisingu, lektorování a konzultacím a zastupuje ALMŠ navenek.

 

Kurz je vhodný pro zájemce o založení lesního klubu nebo lesní MŠ, i pro ty, kteří právě otevírají.

Kdy: 8. 10. 2020, 10:00 - 13:00 online, jakmile to epidemická situace a vládní opatření dovolí uskuteční se exkurze v LK a LMŠ Šárynka

Kde: nejdříve online, později exkurze v LK a LMŠ Šárynka, V Podbabě 2602/29B, 160 00 Praha 6 - Dejvice

Podmínky konání semináře odpovídají aktuálním vládním opatřením. Více se dozvíte zde a bližší informace k organizaci každého kurzu obdrží účastníci emailem. 

Přihlášky zde.

Cena: 1290 Kč - členové a příjemci Informačního servisu ALMŠ, studenti / 1490 Kč - ostatní

Kontakt: Martina Dvořáková, martina.dvorakova@lesnims.cz 

Přihlášení

Zapomněl jsem heslo Registrovat se