Zakládáme lesní klub nebo LMŠ

20.5.2021 10:00 - 20.5.2021 18:00

Vydejte se s námi po stopách úspěšných zakladatelů lesních školek a najděte odpovědi na své otázky - co Vás čeká a obvykle nemine na cestě zakládání Vašeho vysněného místa pro děti.

Oblíbený seminář pro ty, kteří se chystají založit lesní mateřskou školu nebo klub a ty, kteří ji/ho založili a hledají oporu ve svých začátcích. 

Přemýšlíte o založení lesního klubu? Stojíte na prahu nové cesty a jste neseni nadšením, nebo již poznáváte, kolik praktických otázek je potřeba vyřešit? Pak je tento seminář přesně pro Vás. Nechte se inspirovat, seznamte se s praktickými zkušenostmi i současnou legislativou.

Vydejte se s námi po stopách úspěšných zakladatelů a najděte odpovědi na otázky: Kolik lidí v týmu je potřeba? Kolik to stojí energie, fyzické práce, peněz? Jak oslovit rodiče a co je zajímá? Jak dlouho trvá cesta od záměru k prvnímu dni s dětmi v lese? Jak shánět nové kolegy? Na jaká úskalí si je dobré dát pozor? Jak na tvorbu školní vzdělávací koncepce? Co jsou to Standardy kvality a k čemu jsou dobré?

Zveme vás na praktický seminář, jehož prvořadým cílem je strhnout závoje iluzí, podívat se skutečné cestě za lesní mateřskou školou a klubem zpříma do očí a poskytnout podporu těm, kteří již procházejí prvním zakladatelským rokem. Lektorky představí hlavní principy fungování lesní školky (legislativní, provozní, pedagogické). Další část bude probíhat formou panelové diskuze, jejím těžištěm budou dotazy z řad účastníků semináře.

S prostředím lesních mateřských škol Vás seznámí předsedkyně Asociace lesních mateřských škol PhDr. Tereza Valkounová, PhD. a Klára Krchňavá. 

PhDr. Tereza Valkounová, Ph.D. sleduje uplatnění konceptu vzdělávání pro udržitelný rozvoj, který ji přivedl k hlubšímu zájmu o lesní mateřské školy. Čerpá při tom zejména ze zkušeností nasbíraných během studia v Německu. Spoluzaložila a vede Asociaci lesních mateřských škol, která sdružuje a podporuje příznivce celoročního kontaktu předškolních dětí s přírodou. Věnuje se zejména advokační činnosti, marketingu, firemnímu fundraisingu, lektorování a konzultacím a zastupuje ALMŠ navenek. 

Mgr. Klára Krchňavá vystudovala obor Speciální pedagogika na UK v Praze, a obor Etika na Teologické fakultě Jihočeské univerzity v Českých Budějovicích. Vzdělání si doplňuje dalšími kurzy. V životě ji nejvíce ovlivnil a nasměroval kurz Respektovat a být respektován s manželi Kopřivovými. V roce 2010 založila DLK Stromík, o dva roky později DLK Mariánka, která je nyní lesní mateřskou školou. Ve školkách pracuje jako ředitelka a pedagožka. Konzultuje zejména v oblasti zakládání lesních klubů, vede kurzy tvoření s přírodními materiály s arteterapeutickými prvky.

Kurz je vhodný pro zájemce o založení lesního klubu nebo lesní MŠ, i pro ty, kteří právě otevírají.

Kdy: 20. 5. 2021, 10:00 - 18:00


Kde: zahrada LMŠ Stromík, Hostěnická 626, 664 07 Pozořice, Brno. Seminář se bude konat venku. Na seminář je třeba přivézt prohlášení o negativním testu na Covid-19 (nebo o prodělaném očkování či prodělání onemocnění).

Přihlášky zde.

Cena: 1290 Kč - členové a příjemci Informačního servisu ALMŠ / 1490 Kč - ostatní

Kontakt: Martina Dvořáková, martina.dvorakova@lesnims.cz 

Kalendář akcí

Přihlášení

Zapomněl jsem heslo Registrovat se