Vzdělávací koncepce jako živý dokument

25.3.2022 9:00 - 25.3.2022 17:00

Školka stojí na vizi a na tom, zda najde správné lidi na její uskutečnění. Jak přenést ideály na zem? Školní vzdělávací program, integrované bloky, pedagogické přípravy. Řízená činnost a volná hra. Jak pracovat s pedagogickým slovníkem? A k čemu je to dobré?

Vyzkoušíme si několik modelových situací a naučíme se pojmenovávat a definovat proces učení. Vyhodnocování naplňování ŠVP. SWOT analýza. Praktický průvodce tvorbou dokumentu, který vystihuje vaši lesní školku - propojenou práci s dětmi, týmem, místem.
Celodenní webinář zaměřený na tvorbu pedagogické koncepce a následně školního vzdělávacího programu a jejich využití v každodenním životě školky.
Asociace lesních MŠ nabízí pomoc těm, kteří by to chtěli udělat lépe, ale trochu neví, z kterého konce začít. ŠVP nemusí být jen otravná formalita, do které stačí napsat, že školka využívá principy Respektovat a být respektován, waldorfskou a montessori pedagogiku a individuální přístup. Abyste mohli napsat dobrý ŠVP, potřebujete nejdříve pochopit systém kurikulárních dokumentů. Ukážeme vám, že evaluace není sprosté slovo, ale pojem, který označuje proces vyhodnocování a sebe-vyhodnocování. Naučíme vás ještě několik dalších cizích slov a pojmů i to, jak si je osvojit ke svému užitku. Ukážeme vám provázanost se Standardy kvality a to, jak vám může být tento dokument ku pomoci. Ze semináře byste si měli odnést strukturu vlastního ŠVP a jistotu, že ho dokážete naplnit smysluplným obsahem vyjadřujícím ducha vaší lesní školky.

Děkuji! Přála bych tvůrkyním a tvůrcům ŠVP v jakémkoliv zařízení, ne jen v LMŠ, aby měli možnost takového školení, aby ŠVP byl autentický a srozumitelný pro rodiče i prarodiče i pro odborníky. 

Lektorka Johana Passerin je ředitelkou LMŠ Hvězdy v lese, členka Rady ALMŠ a Skupiny pro kvalitu ALMŠ, absolventka oboru Speciální a předškolní pedagogika na Univerzitě Palackého v Olomouci.

Kdy: pátek 25. 3. 2022 od 9:00 do 17:00. Během webináře bude delší obědová pauza. První blok se bude konat od 9:00 do 13:00 a druhý blok od 14:30 do 17:00. A čas na oddech, vlastní práci a interakci bude i v rámci jednotlivých bloků. Nemusíte se obávat, že budete s Johanou sedět celý den u počítače a "jen" poslouchat jako na přednášce. 

Kde a jak: Setkání se bude konat online. Přihlášení účastníci dostanou den před konáním webináře odkaz na online ZOOM konferenční skupinu. Je nezbytné zajistit si pouze dobré internetové připojení. Webinář není organizátory nahráván pro pozdější poslech.

Cena: 1 490 Kč pro členy ALMŠ / 1 890 Kč pro ostatní. Při naplnění minimální kapacity webináře sleva na druhého účastníka z jedné školky 50%, pro třetího účastníka 70%, čtvrtý a další účastník z jedné školky zdarma. 

Přihlásit se můžete ZDE.

Storno podmínky Školy lesem najdete zde

 

V případě otázek kontaktujte Zuzanu Knap (zuzana.knap@lesnims.cz).

Kalendář akcí

Přihlášení

Zapomněl jsem heslo Registrovat se