Virtualita vs. realita

27.9.2016 18:00

Proč děti potřebují opravdové zkušenosti se světem a přírodou? Virtuální svět je geniální. Při jeho používání nenamáháme naše smysly. Na informace, které zprostředkovává, si nesáhneme, nic necítíme, nemají žádnou chuť. Následkem toho dochází k útlumu smyslových prožitků.

 

Proč děti potřebují opravdové zkušenosti se světem a přírodou?

Virtuální svět je geniální. Při jeho používání nenamáháme naše smysly. Na informace, které zprostředkovává, si nesáhneme, nic necítíme, nemají žádnou chuť. Následkem toho dochází k útlumu smyslových prožitků. Děti přitom žijí naplno, chtějí podílet se na všem, co se v jejich světě děje. A nemají žádný vzorec - nejdříve rozumět a pak jednat. Děti potřebují „pravé" zkušenosti se světem a s přírodou. Takové, které odpovídají jejich smyslovému přístupu. Tím se utváří jejich vůle - skrze uchopování světa. Později, když je tato vůle utvořena, mohou samozřejmě zpracovávat elektronicky zprostředkované informace i čistě ve své představě.

Dr. Wolfgang Saßmannshausen (*1952) je diplomovaný pedagog a učitel. Pracoval mnoho let v různých zařízeních s waldorfskou pedagogikou. Má dlouholetou praxi na sociálněpedagogické škole, která je také školícím střediskem pro budoucí waldorfské učitele. V České repubice přednáší od roku 1991 a stál zde u zrodu semináře Waldorfské pedagogiky prvního sedmiletí. Od roku 2000 vede obdobný seminář v Jižní Korei. Působí jako lektor a mentor po celém světě. Přednáška bude probíhat v němčině s tlumočením do češtiny.

 

kdy: 27. 9. 2016  od 18.00 do 20.00h

kde: Kamenná 20, 639 00 Brno

přihlašování: http://bit.ly/2ba9DsU

pro: pedagogogy, průvodce, rodiče

cena: 200/250/300Kč

Kalendář akcí

Přihlášení

Zapomněl jsem heslo Registrovat se