Rytmus a řád v pedagogice a hudbě

18.5.2019 10:00 - 19.5.2019 16:00

Rytmus je základní životní princip. Udržuje životní sílu, vytváří bezpečí a jistotu. Zvlášť pro malé děti je klíčové žít v rytmicky uspořádaném cyklickém čase. Ale je vůbec reálné stvořit něco takového? Od dospělých to vyžaduje trochu sebezapření a sebeomezení. Stojí to vůbec za to?

Na semináři se setkáte s rytmem jako s nástrojem péče o své síly a zdrojem. Budeme navlékat na nit korálky jednotlivých fází rytmu. Pochopíme, že rytmus je střídání polarit, tmy a světla, dávání a přijímání, uvolnění a koncentrace. S pomocí hudby se vydáme na cestu k sobě, do svého srdce, protože jedině člověk, který je v kontaktu se sebou samým, může být v dobrém kontaktu s druhými lidmi.

Seminář se uskuteční v prostorách starobylého zámečku z počátku 19. století. Jeho jméno vypovídá nejen o tom, že se nachází na kraji hlubokých lesů, ale také to, že je místem, kde se lidé mohou dotknout hlubokých věcí v sobě.

Průvodkyněmi na této cestě vám budou Štěpánka Čížková, která již čtyři roky rozezpívává Letní školu a vede Ateliér Souznění a Johana Passerin, koordinátorka a pedagožka lesního klubu Hvězdy v lese.

 

Pro koho?
Seminář je vhodný pro všechny, kdo ve své profesi pracují s malými dětmi (pedagogy, chůvy, pečovatele), ale i pro rodiče malých dětí.

Kde?
Lesní Hluboké 1, 664 83 Lesní Hluboké, web zde

Kdy?
sobota 18. a neděle 19. května 2019, sobota 10 - 18h, neděle 9 - 16h

 

Přihlašovat se můžete zde.

 

Cena:

3300 Kč / víkend pro členské organizace a příjemce Informačního servisu

3960 Kč / víkend pro ostatní

V Lesním Hlubokém je možné o víkendu přespat (cena lůžka 150 Kč/h) a účastníky budeme informovat o možnosti stravování.

 

Seminář se bude konat pouze, přihlásí-li se počet účastníků dostatečný k pokrytí nákladů. 

 

Přihlášení

Zapomněl jsem heslo Registrovat se