Proč a jak vstoupit do rejstříku

6.1.2022 9:00 - 6.1.2022 13:00

V čem jsou výhody lesních MŠ v Rejstříku škol a školských zařízení? Pořádáme webinář pro lesní kluby a vznikající lesní MŠ, které uvažují o vstupu do rejstříku jako o prvku stabilizace klubu do budoucna a potřebují vědět, co vše je čeká. Jakou změnu by vstup do školského rejstříku škol pro kluby znamenal - ve vybavení zázemí, administrativně i finančně?

Důraz bude kladen na otázky konkrétních klubů a účastníků. Jaké prvky zázemí či a chodu organizace jsou ještě akceptovatelné, a co se musí po vstupu do rejstříku změnit?  

Uzávěrka pro podání žádostí pro vstup do školského rejstříku je zákonem ustanovena na konec září 2022. Je tedy čas začít připravovat dokumenty, pokud tak chcete učinit. Podání dokumentů v září 2022 znamená stát se lesní MŠ od září 2023. Součástí semináře je i rozebrání konkrétních dokumentů, které je nutné předložit pro zápis. 

Mezi to nejdůležitější, co se na webináři dozvíte, patří:

  • výhody a nevýhody vstupu do Rejstříku škol a školských zařízení, upozornění na nejčastější změny, ke kterým musí v klubech většinou dojít; 
  • výběr správné právní formy školy (založení školské právnické osoby nebo transformace klubu na lesní MŠ v rámci spolku/ústavu, další varianty); 
  • role původního spolku a jeho členů, nebo ústavu a jeho zakladatelů, kdo bude ředitel, stanovy a název;
  • stručný návod na zpracování všech částí dokumentace, kterou v souvislosti se vstupem do školského rejstříku budete odevzdávat (konkrétní body, termíny, záludnosti) včetně nových požadavků platných od roku 2020; 
  • zacílení na roli hygienické stanice v procesu schválení žádosti i provozu lesní MŠ;  
  • optimální varianta řešení stravování s ohledem na konkrétní potřeby a možnosti;
  • nástin nezbytné provozní agendy - administrativa, kterou musí vést MŠ v rejstříku;
  • role České školní inspekce a čerpání normativu od MŠMT.

Webinář povede Bc. Magda Kvítková, členka týmu ALMŠ, která se dlouhodobě věnuje legislativě související s lesními MŠ a kluby v ČR a vyjednává o nich se zákonodárci. V přednáškách a konzultacích se zaměřuje na otázky provozu lesních školek z hlediska dokumentace a tématům hygieny provozu lesních MŠ a klubů. Je matkou dvou dcer, absolventek lesních školek.

 

Kdy: čtvrtek 6. 1. 2022, 9:00 - 13:00

Kde a jak: Setkání se bude konat online. Přihlášení účastníci dostanou před konáním webináře odkaz na online ZOOM konferenční skupinu. Je nezbytné zajistit si pouze dobré internetové připojení. Webinář není organizátory nahráván pro pozdější poslech.

Cena: 990 Kč pro členy ALMŠ / 1290 Kč pro ostatní. Sleva na druhého účastníka z jedné školky 50%, pro třetího účastníka 70%, čtvrtý a další účastník z jedné školky zdarma. Slevy je možné uplatnit až po naplnění nezbytné minimální kapacity. 

Přihlašovat se můžete ZDE.

 

Kontakt: Zuzana Knap

Přihlášení

Zapomněl jsem heslo Registrovat se