Přírodní pedagogika pro začínající: podzim - kameny 2023/2024

19.10.2023 10:00 - 19.10.2023 18:00

Zážitkový seminář pro začínající průvodce zaměřený na rytmus dne, typy a příklady her, potřebné vybavení do aktuálního počasí a pedagogická východiska - základy vzdělávání pro udržitelný rozvoj a přírodní pedagogika v praktickém kontextu.

Podzim: Budeme si celý den hrát, abychom se poznali, zpívat, abychom se neztratili, naslouchat, abychom se slyšeli a inspirovali. V závěru semináře si přiblížíme pedagogická východiska vzdělávání pro udržitelný rozvoj, abychom měli další argumenty pro okolí k vysvětlení co a proč je v lesní školce jinak.


„Na podzim si celý den budeme hrát, abychom se poznali, zpívat, abychom se neztratili, naslouchat, abychom se slyšeli a inspirovali. V závěru semináře si přiblížíme pedagogická východiska vzdělávání pro udržitelný rozvoj, abychom měli další argumenty pro okolí k vysvětlení co a proč je v lesní školce jinak."

„Seminář byl obohacující, vedený ve velmi příjemné atmosféře, kdy se nikdo nebál sdílet vlastní zkušenost a ptát se ostatních, jak se to a ono dělá u nich ve školce. Doporučuji především všem nováčkům, ale i ostříleným průvodcům, které zajímají různé možnosti a způsoby, jak lesní pedagogiku uvádět do praxe."

 „Skvělý seminář, plný užitečných informací a zážitků, nejen pro ty co pracují s dětmi, ale i pro ty co jim chtějí lépe porozumět."

O lektorce:
Gabriela Clareboets pracuje jako průvodkyně v lesní školce od roku 2010. Coby čtyřnásobná matka, trojnásobná babička a bývalá skautka tam může zúročit své zkušenosti v práci s dětmi. Žila 12 let ve Švýcarsku, kde ji inspiroval přístup k dítěti jako svobodné individualitě. Také se tam seznámila s ideou lesních školek. Ráda zpívá, hraje na několik hudebních nástrojů. Ve školce zajišťuje hudební doprovody v běžném provozu i na slavnostech. Mimo jiné pracuje jako lektorka, překladatelka a tlumočnice německého jazyka. Zajímá se o regionální historii a archeologii a využití pravěkých technik v práci s přírodními materiály.  Ve volném čase se věnuje turistice, sběru a zpracování léčivých bylin a péči o vlastní přírodní ukázkovou zahradu a především sběru písní - lidových i umělých s přírodní tématikou. Vzdělává se na seminářích waldorfské pedagogiky, seminářích pořádaných ALMŠ a Školou lesem (např. Přírodní pedagogika, Lesní terapie) a dalších seminářích a kurzech pořádaných např. Českou společností ornitologickou (Kurz určování ptáků) či Orffovou společností. Podílí se na mapování výskytu chráněných druhů rostlin a živočichů. Momentálně studuje muzikoterapii na Akademii sociálního umění Tabor a působí v lesním klubu Jsem lesem v Dobříši.

Ve školním roce 2023/2024 se uskuteční tři semináře Přírodní pedagogiky pro začínající inspirované ročním obdobím a živly. Podrobnosti najdete zde.

Pro koho: pro všechny, kdo chtějí vzdělávat malé děti venku - vhodné pro začínající průvodce

Termín konání: čtvrtek 19. 10. 2023 10:00 - 18:00

Místo konání podzimního semináře: Lesní školka Dítě v lese , Mokrovraty (mapa)

Cena: 1 690 Kč pro členy ALMŠ / 2 090 Kč pro ostatní. 

Přihlásit se můžete zde.  

Storno podmínky Školy lesem najdete zde.

V případě otázek kontaktujte Zuzanu Knap (zuzana.knap@lesnims.cz).

Kalendář akcí

Přihlášení

Zapomněl jsem heslo Registrovat se