Přírodní pedagogika pro pokročilé: 50 aktivit z kapsy

13.9.2020 10:00 - 13.9.2020 18:00

Volné pokračování základního kurzu přírodní pedagogiky s Rudolfem Hettichem.

Ven nemusíte vozit batoh plný materiálů ke hře. Často vám bude stačit hrst nápadů z kapsy. Tyto poklady máte vždy u sebe pro každou příležitost. Mají podobu písní, rýmů a tanců, drobné řemeslné činnosti (vyřezávání), jazykové a prstové hry, rychlé experimenty, příběhy, triky s přírodninami. Využijete je jak při krátkých zastaveních v lese, tak jako nabídku pro podporu vzdělávacích cílů.  Všechny uvedené poklady z kapsy se rychle a snadno připravují, osvědčily se v praxi a obohatí váš běžný den v  lese.  

Přírodní pedagogika je obor rozšířený zejména v Německu, odkud pochází i lektor celého cyklu RUDOLF HETTICH. Zabývá se fenoménem volné hry, působí jako poradce pro design přírodních herních prostor, vedoucí svobodného vzdělávacího zařízení neziskové org. Gessellschaft fur Natur und Umwelterziehung. Kromě toho také vede nakladatelství, které vydává odborný časopis pro pedagogy Urspiel (Prahra).

V rámci Přírodní pedagogiky pro pokročilé nabízíme také kurz Síla hry v přírodě. 

 

Termín konání: neděle 13. 9. 2020, 10:00 - 18:00

Místo konání: Komunitní dům, Lesní 47, Světice (Praha - východ)
Jízda z Hlavního nádraží trvá 30 min. vlakem (2 - 4x za hodinu), komunitní dům ve Světicích je  vzdálen od nádraží 10 minut chůze, mapa

Cena: 999 Kč členové ALMŠ za jeden seminář (50 aktivit z kapsy nebo Síla hry v přírodě, oba semináře 1998 Kč) / 1250 Kč nečlenové

Pro koho: pro všechny pedagogické pracovníky, kteří absolvovali kurz Přírodní pedagogiky s Rudolfem Hettichem

Přihlásit se můžete ZDE

 

Realizace semináře byla podpořena Ministerstvem školství, mládeže a tělovýchovy v rámci Výzvy na podporu vzdělávání v regionálním školství a podporu aktivit integrace cizinců na území ČR v roce 2020.

 

V případě otázek kontaktujte, prosím, produkční Martinu Dvořákovou

Kalendář akcí

Přihlášení

Zapomněl jsem heslo Registrovat se