Lesní klub Vrbínek

Aktuální členství: Lesní klub

Lesní klub Vrbínek

Adresa Ostrava
Web http://www.vrbinek.cz
E-mail lesni.klub@vrbinek.cz

Kousek od centra Ostravy, nedaleko ZOO, v klidné části Ostrava-Heřmanice vzniká nový Lesní klub Vrbínek, který nabídne plnohodnotné předškolní vzdělávání pro děti ve věku 3-7 let.

Výborná poloha zázemí zaručuje dostupnost autem i MHD ze všech stran Ostravy, ať už jste z centra, nebo také z Petřvaldu a Rychvaldu. Najdete nás pár minut pěšky od zastávky autobusu 49, celoročně je možné se až k zahradě dostat bezbariérově.

Provoz školky zahájíme 1. září 2021. Bude otevřena od pondělí do středy od 7:30h do 16:00 hod.
Každý čtvrtek v 9:30 – 11:30 hod bude probíhat klubík Vrbáčci pro rodiče s dětmi od 2 do 4 let, kde děti budou mít příležitost užít si her v přírodě nebo v případě zájmu o školku se postupně adaptovat na její prostředí a pedagogy.

A jak to u nás bude v září vypadat?
Lesní klub Vrbínek se bude nacházet na oploceném pozemku v blízkosti lesa. Zázemí nám bude poskytovat dřevěná chatka s terasou napojená na elektřinu, pitnou vodu i kanalizaci. Pro děti také připravujeme přírodní zahradu s celou řadou zajímavých prvků a zákoutí. K dispozici jim bude ohniště, kopec s vodní dráhou, pískoviště s blátivou kuchyňkou, vrbová chýše, kutilský ponk, stěna na pokusy, zvonkohry různého typu a další vyžití.

Filosofie Vrbínku
Držíme se motta lesních školek "Za každého počasí venku" - většinu času tedy budeme trávit na naší zahradě či v nedalekém lese. V případě opravdu nepříznivého počasí (vichřice, velká bouře nebo teplota pod -10 stupňů) se činnost přesune do krytého zázemí chatky nebo bude probíhat náhradní program (divadlo, muzeum apod.).
Naše pedagogická koncepce je v souladu s Rámcovým vzdělávacím programem pro předškolní vzdělávání, inspiruje se přírodní a waldorfskou pedagogikou.
Děti ve Vrbínku vnímáme stejně jako živé vrbové proutky. Záleží nám na tom, aby děti zůstávaly dětmi, aby měly bezpečný prostor pro tvůrčí fantazii a svobodný pohyb, aby mohly v lese dosyta běhat, skákat v kalužích, válet se v listí, zatančit si v dešti, užívat si na sluníčku anebo se koulovat ve sněhu. A každý den tak mohly odcházet domů plní zážitků.
O skupinu maximálně šestnácti dětí budou pečovat dvě průvodkyně, se kterými mohou děti bezpečně objevovat svět přírody. Malý kolektiv dětí umožňuje individuální a respektující přístup, který děti tolik potřebují.
Klademe důraz na kvalitní vzdělávání dětí a jejich přípravu na základní školu. Každý den budou probíhat řízené vzdělávací aktivity připravené kvalifikovanou pedagožkou s praxí v mateřské i základní škole. Ty budou dostatečně vyváženy časem pro volnou hru, kterou při rozvoji dětí vnímáme jako neméně důležitou.
Naším velikým přáním je vytvořit místo, kde se budou průvodci, děti i rodiče cítit příjemně a kam budou chodit rádi. Proto bychom chtěli budovat přátelskou komunitu s rodiči, jsme příznivci otevřené komunikace. Rodiče dětí se jako členové spolku budou v klubu aktivně podílet na jeho chodu a provozu svými nápady, účastí na slavnostech a akcích, svojí pomocí při celkovém rozvoji.

Kontakty
Přijďte mezi nás zažít vůni lesa a dobrodružství. Zaujali jsme vás? Jste zvědaví, jak to u nás vypadá? Chcete se zapojit, společně s námi tvořit a být u toho, když vzniká lesní školka? Rádi byste k nám zapsali od září 2021 svou ratolest? Chcete se na cokoliv zeptat? Rádi Vám zodpovíme jakýkoliv dotaz směřovaný na náš e-mail. Více informací se dozvíte na našem webu nebo ve facebookové skupině.

Kalendář akcí školky

  • Duben 2021

    V tomto měsíci se žádné akce nekonají

  • Květen 2021

    V tomto měsíci se žádné akce nekonají

  • Červen 2021

    V tomto měsíci se žádné akce nekonají

Přihlášení

Zapomněl jsem heslo Registrovat se