Hvězdy v lese

Aktuální členství: Lesní klub, Certifikovaná LMŠ/LK

Hvězdy v lese

Adresa Huberova 1
Web http://www.hvezdyvlese.cz
E-mail johana.passerin@gmail.com

Hvězdy v lese je lesní klub, založený na principech vzdělávání pro udržitelný rozvoj, na hodnotách soucitu, respektu a úcty k lidem, zvířatům, rostlinám a Zemi. Průvodci pracují v souladu s principy waldorfské pedagogiky (antroposofie), kterou chápeme především jako vnitřní vodítko pro nás průvodce k vnitřní práci na sobě samých. Zřizovatelem klubu je spolek Hvězdy v lese, založený z iniciativy průvodců a rodičů na podzim roku 2014.


Klademe si za cíl naplňovat potřeby malého dítěte: neuspěchaný a klidný rytmus, bezpečný prostor, dostatek času pro dítětem iniciovanou a řízenou volnou hru, zodpovědné vedení autoritou dospělého, zdravé jídlo a pohyb. Oboru Hvězda považujeme za ideální lokalitu pro pobyt dětí: zdejší les je po pět staletí chráněným přírodním prostorem. Setkává se zde "kultura & natura", dva nepostradatelné prvky pro zdravý rozvoj dítěte. Mírně svažitý kopcovitý terén poskytuje dostatek možností pro pohybové aktivity a stálá skupina maximálně 15 dětí umožňuje rozvoj sociálních kompetencí a vztahů. V menší skupině mají průvodci dostatek času pro každé dítě. Skupina je věkově smíšená a kompaktní (nabízíme pouze 4 denní docházku, pondělí - čtvrtek v délce 6,5 hod. denně).


Zázemí máme v zahradě na pronajatém pozemku v těsné blízkosti západního okraje Obory Hvězda. Na pozemku stojí maringotka a altán. Opravy a budování zázemí realizujeme v souladu s principy udržitelného rozvoje a téměř úplně svépomocí, s využitím recyklovaných a přírodních materiálů. Součástí pedagogické koncepce je také budování a provoz komunitní permakulturní zahrady. Školka je tak "komunitou podporovaným vzděláváním a zahradničením". 

Fotogalerie

Kalendář akcí školky

  • Říjen 2019

    V tomto měsíci se žádné akce nekonají

  • Listopad 2019

    V tomto měsíci se žádné akce nekonají

  • Prosinec 2019

    V tomto měsíci se žádné akce nekonají

Přihlášení

Zapomněl jsem heslo Registrovat se