Školka blízká přírodě

<  Zpět na výpis

Akreditovaný vzdělávací cyklus pro pedagogy předškolních zařízení je založen na principech vzdělávání pro udržitelný rozvoj, které je celosvětovým trendem a zaručuje plnohodnotné předškolní vzdělávání podle platného kurikula a v kontaktu s přírodou.

 

Je nejstarším vzdělávacím cyklem, který ALMŠ vytvořila. Je zaměřen na aktivní podporu zejména začínajících pedagogů lesních mateřských škol. Témata jednotlivých seminářů jsou zaměřena na rozvíjení pedagogických kompetencí, vnímání potřeb dítěte a jeho vzdělávání v souladu s rámcovým vzdělávacím programem, důraz je kladen na efektivní předškolní přípravu realizovanou mimo budovu, v prostředí lesa. Součástí ŠBP je exkurse do Berlínských LMŠ s mnohaletou tradicí. Zásadní prostor je věnován didaktické podpoře účastníků a to v průběhu celého roku. ŠBP je realizována paralelně ve dvou skupinách, v Praze a v Brně. Vzdělávací cyklus je roční a je realizován díky podpoře Ministerstva životního prostředí prostřednictvím Státního fondu životního prostředí.

 

Ročníky 2015/2016 a 2016/2017 se konají s podporou Státního fondu životního prostředí. Další ročníky zatím nejsou plánovány. Vzdělávací nabídku pro školní rok 2017/2018 si můžete přečíst zde.

 

Kontaktní osoby:

Didaktička, koordinátorka Brno: martina.zitova@lesnims.cz

Didaktička, koordinátorka Praha: johana.passerin@lesnims.cz 

Projektová manažerka: magda.kvitkova@lesnims.cz

 

Partneři: www.sfzp.cz | www.mzp.cz 

  

        

Kalendář akcí

  • Září 2018

    V tomto měsíci se žádné akce nekonají

  • Říjen 2018

    V tomto měsíci se žádné akce nekonají

  • Listopad 2018

    V tomto měsíci se žádné akce nekonají

Přihlášení

Zapomněl jsem heslo Registrovat se