Veřejný seminář: KROK ZA KROKEM DO REGISTRU III - Brno

4.5.2017 18:00

Třídílný seminář pro lesní školky, které se rozhodli vstoupit do registru škol MŠMT. Jako za starých časů zasedáme již potřetí společně do kruhu a sdílíme vše, co o této nové legislativní příležitosti víme.

V rámci postupu do registru krok za krokem probíhají tři navazující semináře (úvodní proběhne ještě v roce 2016, další dva proběhnou v roce 2017). První se konal v prosinci, druhý koncem zimy a třetí se koná v těchto termínech:

  1. seminář (5. 12. Praha a 7. 12. Brno): podklady potřebné k podání žádosti o registraci, sestavení popisu personálního, majetkového a finančního zajištění provozu, osnova Školního vzdělávacího programu, diskuze o jeho základních bodech nezbytných pro registraci. 
  2. seminář (23. 2. Praha a 9. 3. Brno): zbývající doklady potřebné k úspěšnému přijetí do registru MŠMT. 
  3. seminář (8. 6. Praha a 4. 5. Brno): dokumentace a povinnosti spojené s provozováním registrované lesní mateřské školy. 

Upozornění: první ročník tohoto cyklu znamená pilotní sdílení informací, které nejsou ověřené praxí, o to více bude účastníkům dávat prostor pro nastavení a vyjednání parametrů tak, jak v budoucnu mají fungovat.

Jak na vstup do rejstříku Vám poradí předsedkyně Asociace lesních mateřských škol PhDr. Tereza Valkounová, PhD. a Magda Kvítková, která ALMŠ spolu s Terezou zastupuje na jednáních se zákonodárci.

 

Seminář je přínosný pro lesní MŠ podávající žádost o registraci (členské i nečlenské).

Kdy a kde: čtvrtek 4. 5. 2017 od 18:00, v RC Pastelka, na adrese nám. Karla IV. 4, 628 00 Brno-Líšeň. Mapa.

Třetí, navazující seminář, je určen zejména pro ty, kteří se zúčastnili prvních dvou seminářů.

Noví zájemci se mohou hlásit zde. Cena pro nové účastníky: 400/ 700 Kč - členové a vznikající iniciativy ALMŠ/ nečlenové při platbě jednotlivých seminářů.

Kontakt: martina.dvorakova@lesnims.cz

Přihlášení

Zapomněl jsem heslo Registrovat se