Naturterapie jako léčebná metoda a sebeposílení

16.2.2018 10:00

Unikátní seminář s inspirativní Verou Oostinga.

Naturterapie je doplňková psychoterapeutická metoda, která pracuje v přírodě a s přírodou. Uvádí do pohybu léčebné procesy, které mohou působit pozitivně na sebeúctu a sebevědomí. Když jsou lidé v určitém rozpoložení venku, v různých krajinách, úplně ponoření v cítění a ve vnímavosti, může prožívání přírody působit na osobní témata jako zrcadlo. Hluboké zážitky mohou podpořit porozumění a přijetí vlastní osobnosti. Člověk je posílen ve vlastní integritě. V Naturterapii se pracuje jak se cvičeními prostřednictvím kladení otázek v přírodě, tak také se skupinovými kruhy v místnosti, kde účastnící mohou sdílet a vyprávět osobní příběhy. Naturterapie vás naučí rozumět sám sobě.

Seminář s Verou a Guntrem Grün Oostingovými bude ochutnávkou této terapeutické a sebezkušenostní metody. Je vhodný pro pedagogy, jejich asistenty, všechny pomáhající profese, i každého, kdo se chce posunout v procesu sebepoznání (rodiče), nebo poznat nové nástroje pro prevenci vyhoření (vedoucí pedagogičtí pracovníci).

 

Doba konání semináře:  16. února, 10.00 – 17:00 hodin
Seminář bude zakončen společným vařením na ohni - v tichu!

 

Vera Oostinga vede v rodném Německu vzdělávání v pedagogickém konceptu Friluftsliv. Léta strávená ve Švédsku, kde si tuto metodu osvojila, považuje za nejsmysluplnější a nejšťastnější období svého života. Je docentkou vzdělávání pro udržitelný rozvoj na Freie Schule für Socialpedagogik (Svobodná škola pro sociální pedagogiku) v Berlíně a absolvovala výcvik v Naturterapii. 

 

Místo konání: komunitní dům, Lesní 47, Světice (Praha - Východ), 30 min. vlakem z Hlavního nádraží. Vlak jezdí každých 15 min. Komunitní dům je ve Světicích vzdálen od nádraží 15 minut chůze.


Cena: 950 Kč členové a uživatelé Informačního servisu / 1150 Kč ostatní

 

Přihlašovací formulář zde.

 

Kontaktní osoba: martina.dvorakova@lesnims.cz

Přihlášení

Zapomněl jsem heslo Registrovat se