Zakládáme lesní MŠ

Pomohli jsme vzniku několika desítek lesních MŠ (dohromady je nás už 140). Jedním ze zásadních cílů Asociace LMŠ je právě komplexní pomoc novým iniciativám, ale nejen jejich vzniku, ale také udržitelnosti jednotlivých projektů lesních MŠ.

 

Praktický rozcestník

Máte zájem stát se členem Asociace lesních mateřských škol?
Postup je velmi jednoduchý, zaregistrujte se na našem webu, vyplňte profil vaší školky nebo naopak vznikající iniciativy (tak označujeme školky, které ještě nevznikly). Kontaktujeme vás s podrobnostmi. Registrace probíhá takřka ihned, schválení a zveřejnění školky na naší nové mapě proběhne po splnění potřebných kroků k přijetí do Asociace.

Co vás bude čekat?
Ozveme se vám naše koordinátorka, která váš požádá o několik potřebných úkonů. Po úspěšném schválení se stanete plnohodnotnou lesní mateřskou školou. Po splnění potřebných kroků získáte také Infobalíček, což je základní a důležitá publikace pro lesní mš (kombinuje informace, nejčastější dotazy a velmi mnoho praktických dokumentů potřebných pro provozování lešní mš).

Kolik to stojí?

Platba členského příspěvku (na rok 2016 je to 3000 Kč a platí se na číslo účtu: 2300115060/2010.).

Registrace

Registrace ke členství: http://www.lesnims.cz/registrace.  Asociace také nabízí možnost objednat si individuální konzultaci s odborníkem na LMŠ, kde Vám poradí přímo na míru vaší situaci: http://www.lesnims.cz/konzultace.html.

Staňte se členem Asociace, abyste mohli využívat plnohodnotný servis a naše znalosti, postřehy i metodiky.

Připravíme pro vás komplexní souhrn informačních materiálů o legislativě, hygieně, právech, pojištění, metodikách výuky a hodnocení. Můžete využít naše specializované konzultace s odborníky. Mnohokrát jsme jednali s úřady, které neměli zkušenost s lesními mateřskými školami, a vše vedlo k pozitivním výsledkům. V případě, že se rozhodnote stát naším členem, získáte také možnost dosáhnout Certifikátu kvality. Ten je určen pro všechny školky, které to myslí vážně i do budoucnosti, splňují totiž poměrně přísná kritéria a stávají se tak vzorovými a vzornými lesními MŠ. Zároveň poskytujeme pomoc školkám v nouzi, již několikrát jsme zajišťovali krizovou intervenci, v případě požáru či jiných nečekaných událostí.

Mimo toho nabízíme celou řadu školení, kurzů, workshopů, příkladů dobré praxe, konferencí pro pedagogy a zřizovatele a pro naše členy jsou za velmi výhodných podmínek. V sekci Vzdělávání a Projekty naleznete bližší informace. Zároveň získáváte legislativní podporu, vyjednáváme s ministerstvy o zařazení lešních MŠ do rejstříku MŠMT, což může změnit podobu financování a celkového přístupu k "lesní pedagogice". Mimo toho dostáváte další slevy na akce, informační materiály, newslettery a možnost zásadně vstupovat do chodu Asociace a budoucnosti "lesního mateřského školství".

Koho kontaktovat: martina.dvorakova@lesnims.cz

Přihlášení

Zapomněl jsem heslo Registrovat se