Program

V roce 2016 se v Plzni konaly tři expedice pro pedagogy.

 

BOBŘI


Místo konání: okolí Úhlavy, sraz: parkoviště Škodaparku v ulici Malostranské u Radbuzy, Plze
Provází: Mgr. Michaela Kopečková, předsedkyně sdružení Ametyst odpovědná za odborné práce v programu Ochrana přírody a Veronika Formánková z lesní MŠ Větvička jako didaktický doprovod 


První jarní expedice se uskutečnila v okolí řeky Úhlavy. Velká část byla věnována pro děti tolik lákavým bobrům, kteří se v posledních letech dostali téměř do centra Plzně, a neváhají přetvářet okolí řek podle svého. Další část expedice probíhala na naučné stezce na Homolce. Stopovat se bude kromě bobra evropského i spousta dalších živočichů a rostlin, které vykukují nebo už bují ze země.

 


HOUBY


Místo konání: arboretum Sofronka, sraz: autobusová zastávka č. 20, Bílá Hora, Plzeň
Provází: mykolog Zdeněk Hájek a Veronika Formánková z lesní MŠ Větvička jako didaktický doprovod  

Houbovou expedici v netradičním čase povede odborník na slovo vzatý Zdeněk Hájek, na nějž se obrací i lékaři z plzeňské Fakultní nemocnice při nejrůznějších otravách houbami a Veronika Formánková, která je díky lesní MŠ Větvička v Sofronce jako doma. Houby, které účastníci expedice najdou, budou druhý den vystaveny na již tradiční jarní houbové výstavě v arboretu Sofronka.


 
PODZIMNÍ

Místo konání:  Zábělá, Plzeň.
ProvázíMgr. Michaela Kopečková, předsedkyně sdružení Ametyst odpovědná za odborné práce v programu Ochrana přírody a Veronika Formánková z lesní MŠ Větvička jako didaktický doprovod.

I na podzim se pedagogové všech mateřských škol v Plzni mohou nechat inspirovat, jak s dětmi v přírodě poznávat základní druhy rostlin a živočichů. S Mgr. Michaelou Kopečkovou se ale můžete naučit mnohem více než vyhledat a poznat rostliny a živočichy typické pro dané roční období. Dozvíte se, jak se vhodně vybavit do přírody, zásady pro manipulaci se živočichy, s ohledem na práci s dětmi i bezpečnost při výletech za dobrodružstvím. 

Tato expedice je poslední z plánovaného cyklu expedic podpořených nadačním fondem Zelený poklad. V krásné a inspirativní oblasti Zábělá si budeme určitě povídat kormoránech, i všem dalším, co cestou necestou poletí, poroste, poběží a poleze.

 
 
Přírodovědné expedice jsou díky podpoře NF Zelený poklad pro pedagogy z Plzně zdarma.

 

Kontakt: Martina Dvořáková, tel: 604 569 166, e-mail: martina.dvorakova@lesnims.cz.

Přihlášení

Zapomněl jsem heslo Registrovat se