Program

Přijďte se naučit zkoumat přírodu očima dětí!

Entomologickou a botanickou expedicí budou provázet zakladatelka Bečovské botanické zahrady Ing. Naděžda Šindelářová, Ing. Petr Jiskra a Veronika Formánková, zkušená lektorka lesní MŠ Větvička, která bude přírodovědnou expedici doplňovat didakticky.

 

16. 10. 2017 od 13.00 do 18.00 h, Entomologie
Ze všech živočichů na světě má nejvíce druhů právě hmyz. Pojmenováno je asi 750 000 druhů, odhaduje se však, že jich existuje až 6 miliónů. U nás žije přibližně 30 tisíc druhů, bezobratlých včetně hmyzu až 48 tisíc. Očima dětí zblízka prozkoumáme alespoň ty, které nejčastěji potkáte v zemi, na zemi i ve vzduchu na podzim ve Slavkovském lese.

 

30. 10. 2017 od 13.00 do 18.00 h, Botanika
I další příjemné odpoledne strávené ve Slavkovském lese začne v Bečovské botanické zahradě. Ukážeme si několik zajímavých rostlin a dřevin, všimneme si krajinných vazeb a zahřejeme se výborným bylinkovým čajem, který si sami uvaříme. Poté se vydáme starým sadem, pastvinami, loukami a lesními pěšinami po bečovském okolí směrem k Homolce, sopečnému vrchu opředenému bájemi i přírodními hodnotami. Dozvíme se zajímavé věci o rostlinách, které ochutnáme, ke kterým přivoníme či si je osaháme. 

 

kde: začínáme v Bečovské botanické zahradě (mapa)

kdo: pedagogové všech MŠ

jak:  přihlášky zde

Přihlášení

Zapomněl jsem heslo Registrovat se