DEN LESNÍCH MŠ

22.6.2017 9:00

CO: Den lesních mateřských škol

FORMA: je volitelná, navrhujeme Den otevřených dveří

KDY: 22/6, přesný čas je na školce

PRO KOHO: Volitelné, za Asociaci se budeme soustředit na širokou veřejnost a politiky

"Na jednom z našich sletů jsme uspořádali seminář/diskusi o propagaci lesních mateřských škol. Na něm jsem si osobně uvědomil, jak různý přístup mají jednotliví členové k propagaci a tématu PR. Bylo to velmi zajímavé, společně jsme mohli sdílet všemožné i nemožné nápady na propagaci pro rodiče, město, politiky a hlavně děti. Při dalších diskusích nás společně v Asociaci LMŠ napadlo zkusit podpořit všechny školky v propagaci a to společnými silami. Chtěli jsme vymyslet společný festival lesních školek, oslavu alternativy v rámci předškolní pedagogiky. Proto jsme připravili nultý ročník, zatím spíše experimentální. Úspěch tohoto ročníku bude hodně záležet na vzájemné spolupráci. Nikoho nechceme do ničeho nutit. Jedná se o celorepublikovou akci s názvem Den lesních mateřských škol (mimochodem začali jsme vyjednávat i se slovenskými kolegy a budeme rádi, pokud akci rozšíříme mezinárodně). V ten den bychom byli rádi, kdyby se ideálně každá lesní školka nějakým způsobem podílela na propagaci sama sebe i ostatních lesních mš, ideálně formou události nebo v případě prvního ročníku nejvíc preferujeme - den otevřených dveří/stromů/vrátek/keřů/stanů/jurtové plachty.

 

Jistě jste již den otevřených dveří připravovali nebo realizujete ve svém okolí jiné nápadité akce. Ani na chvilku nás nenapadlo, že přicházíme s nějakým úplně novým nápadem. Ale pevně věřím, že právě společné úsilí a společná aktivita, která se udá v jeden den po celé republice, nám umožní lépe upozornit na témata týkající se lesních mateřských škol. Za Asociaci LMŠ uspořádáme tiskovou konferenci, kde chceme účelně vytvářet tlak na politiky a další legislativce. Zároveň bychom rádi pomohli i všem lesním školkám, které o další propagaci stojí. Využili jsme volný termín 22/6, protože se jedná o den, kdy je v lesních školkách více zeleně, zároveň je to možná ještě poslední šance, kdy lze doplnit stavy dětí, případně získat náhradníky. Víme, že se akce rychle blíží, ale tento první, respektive nultý ročník, nemusí být v žádném bombastickém hávu. V případě, že budete mít zájem zúčastnit se tohoto dne, stačí vymyslet jednoduchý program, který vaší školku představí."

Filip Kršiak

Lesní PR

 

Jak na propagaci a PR?

Je úplně na vás, jakou formu zvolíte. Jestli uděláte akci pro pár přátel, pozvete stávající a potenciální rodiče nebo vymyslíte plnohodnotný festiválek. :) Nemusíte ani zadávat naše logo, nechcete-li. Jen o jednu formulaci vás chceme poprosit, aby se vždy v souvislosti s akcí napsalo, že se jedná o akci v rámci „Dne lesních mateřských škol“. Protože si moc přejeme, aby to byl především „svátek“ vaší školky, je na vás jakou zvolíte grafiku a texty.

Pro vzájemnou podporu jsme připravili také fórum lesních školek na Facebooku, kde máte možnost sdílet další nápady a směřovat dotazy. Zároveň bychom rádi toto fórum využívali i do budoucna pro řešení témat a nápadů koordinátorů lesních školek. Akce prosím nasdílejte na kalendář webu lesnims.cz a případně i na forum komunity. Na foru jsme připravení vám odpovídat na případné dotazy a rovnou tím vyřešíme i opakující se problémy či nápady. :)

https://www.facebook.com/groups/1612498435743323/?fref=ts

Přihlášení

Zapomněl jsem heslo Registrovat se